18 grudnia zeszłego roku Manchester United pożegnał się z Mourinho. Słynny szkoleniowiec od tamtej pory nie przyjął żadnej z licznych ofert. Rzekomo 56-latek liczył na powrót do Realu Madryt, ale nic takiego na razie się nie stało.

 

Według dziennikarzy "Daily Mail" Portugalczyk może za jakiś czas wrócić do Premier League, gdzie pracował przez lata. Najpierw dwukrotnie jak szkoleniowiec Chelsea, a ostatnio prowadził Manchesteru United. Mourinho jest jednym z kandydatów do pracy w Tottenhamie. Pojawia się coraz więcej głosów, że jeszcze w tym sezonie londyńczyków może opuścić Pochettino. "Koguty" w tym sezonie grają poniżej oczekiwań i spekuluje się, że Argentyńczyk zechce opuścić klub ze stolicy Anglii, żeby poszukać nowych wyzwań.

 

47-letni trener ma w kontrakcie zapisaną klauzulę odstępnego w wysokości 32 mln euro. Zatrudnienie Argentyńczyka włoskiego pochodzenia na stanowisku menadżera rozważa m.in. Manchester United. Dlatego opcja Mourinho w przypadku Tottenhamu byłby rozsądnym posunięciem w przypadku odejścia Pochettino.