Najszybszy w rywalizacji quadów był w Maroku Chilijczyk Ignacio Casale, drugi Sonik stracił do niego 29.51. Na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Wiśniewski ze stratą ponad jednej godziny do Casale. Wszyscy jechali quadami Yamaha Raptor 700.

 

W rywalizacji kierowców samochodów w Maroku zwyciężył zawodnik z RPA Giniel de Villiers (Toyota Hilux), drugie miejsce ze stratą 20.16 wywalczył Hiszpan Carlos Sainz (Mini John Cooper Works Buggy), a trzeci na mecie zameldował się Francuz Mathieu Serradori (Century CR6) – strata 32.01.

 

Na czwartej pozycji uplasował się obrońca tytułu Jakub Przygoński (Mini John Cooper Works Rally) – strata 58.27. Polak tytułu nie obronił, w klasyfikacji końcowej sezonu uplasował się na szóstej pozycji.

 

Zwyciężył doświadczony Francuz Stephane Peterhansel (Mini John Cooper Works Buggy), który w Maroku był piąty ze stratą 1:34.28. To mu jednak wystarczyło, aby po raz pierwszy w karierze triumfować w klasyfikacji końcowej PŚ FIM.

 

Rajd Maroka był ostatnim sprawdzianem światowej czołówki kierowców przed kolejną edycją Rajdu Dakar, który w styczniu 2020 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Klasyfikacja końcowa PŚ FIM w rajdach terenowych:
 
  quady:
 1. Rafał Sonik (Polska)    123 pkt
 2. Aleksander Maksimow (Rosja) 60 
 3. Fahad Al-Musallam (Kuwejt) 28
 
  samochody:
 1. Stephane Peterhansel (Francja) 61 pkt 
 2. Nasser Al-Attiyah (Katar)   60 
 3. Reinaldo Varela (Brazylia)   42
 ...
 6. Jakub Przygoński (Polska)   28