Łotwa - Polska. Relacja i wynik na żywo

Wrócić na zwycięski szlak - z takim nastawieniem piłkarze reprezentacji Polski z pewnością przystąpią do czwartkowego meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą. W ostatnich dwóch spotkaniach Biało-Czerwoni przegrali ze Słowenią (0:2) i zremisowali z Austrią (0:0). Czy przełamią się w starciu z outsiderem grupy G? Relacja i wynik na żywo meczu Łotwa - Polska od godziny 19:00 na Polsatsport.pl.

Sześć meczów, sześć porażek i tylko jeden gol strzelony w pierwszej kolejce z Macedonią Północną (1:3) - to dotychczasowy bilans reprezentacji Łotwy w eliminacjach do przyszłorocznego turnieju. Drużyna prowadzona Slavisę Stojanovicia straciła w tych spotkaniach aż 21 bramek. Dwa z nich były autorstwa piłkarzy Jerzego Brzęczka, którzy w pierwszym meczu pokonali Łotwę 2:0.

Gole w ostatnim kwadransie strzelili wówczas Robert Lewandowski i Kamil Glik. Selekcjoner Łotyszy docenił klasę napastnika Bayernu Monachium, którego uważa za najlepszego piłkarza na świecie na tej pozycji.

- Pytanie o Lewandowskiego zawsze jest trudne. Nie tylko dla mnie, ale chyba dla wszystkich trenerów, których drużyny grają przeciwko niemu. Lewandowski jest obecnie w perfekcyjnej formie, wykorzystuje mnóstwo sytuacji. Pokazuje teraz swoją najlepszą formę, właśnie jako numer jeden. W tej chwili jest najlepszy - ocenił.

W przypadku zwycięstwa z Łotwą, polscy zawodnicy przybliżą się do awansu na mistrzostwa Europy. Zdaniem trenera Biało-Czerwonych, celem jest zdobycie kompletu punktów w dwóch najbliższych spotkaniach - najpierw w czwartek z Łotwą, a później w niedzielę z Macedonią Północną.

- Nasz cel jest jasny - zdobycie sześciu punktów w dwóch najbliższych meczach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie ma łatwych spotkań i nikt nie odda nam punktów za darmo. Pierwszy mecz z Łotwą pokazał, że jest to drużyna, która potrafi grać w piłkę i nie zamierza się tylko bronić. Czujemy duży niedosyt po wrześniowych meczach ze Słowenią (0:2) i Austrią (0:0). Chcemy zrehabilitować się, notując komplet zwycięstw - powiedział były trener Wisły Płock.

Czy piłkarzom reprezentacji Polski uda się wykonać połowę planu i ograć w Rydze najsłabszą drużynę grupy G? Przekonamy się już w czwartkowy wieczór!

Relacja i wynik na żywo meczu Łotwa - Polska od godziny 19:00 na Polsatsport.pl.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Reprezentacja Polski pokonuje na wyjeździe Łotwę 3:0 po hat-tricku Roberta Lewandowskiego i jest o krok od zapewnienia sobie kwalifikacji na przyszłoroczne Euro 2020. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się na PGE Narodowym z Macedonią Północną. Dziękujemy za śledzenie relacji.

Jeszcze rzut wolny dla Łotyszy i strzał głową nad bramką Szczęsnego, ale bez konsekwencji dla Polaków.

Jeszcze cztery minuty potrwa to spotkanie.

Kigurs schodzi, a w jego miejsce Ciganiks.

Po trzecim trafieniu Polaków, obie reprezentacje jakby oczekiwały już końcowego gwizdka...

Arkadiusz Reca wchodzi na boisko za Macieja Rybusa. To ostatnia zmiana Jerzego Brzęczka w tym meczu.

Na trybunach w Rydze można usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego.

Zmiana w naszej ekipie. Za Grosickiego melduje się Przemysław Frankowski.

Goooool!!! Hat-trick Lewandowskiego! Zamieszanie w polu karnym. Nieudany strzał Grosickiego zamienił się w... asystę dla kapitana Biało-Czerwonych, który tylko dołożył nogę do pustej bramki.

Strzał Zielińskiego z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką.

Końcówka meczu i znowu kłopoty Polaków. Rzut rożny dla miejscowych.

Podwójna zmiana w ekipie Łotwy. Za Rakelsa Karasauskas, za Laizansa Tobers.

Rzut wolny dla Polski kilkanaście metrów do pola karnego gospodarzy. Dośrodkowanie po którym będzie rzut rożny.

Polacy zepchnęli Łotyszy pod swoje pole karne, zamykając ich niczym w hokejowym zamku. Brakuje finalizacji.

Pierwsza akcja Piątka, który obrócił się z piłką przed polem karnym Łotyszy, ale oddał strzał w środek bramki, zmuszając golkipera do interwencji. Chwilę później niecelnie uderzył Grzegorz Krychowiak.

Pierwsza zmiana w polskim zespole. Na boisko wchodzi Krzysztof Piątek, który zmienia Klicha.

Przerwa w grze. Na murawie leży Mateusz Klich.

Początek drugiej połowy przypomina wydarzenia z początku meczu.

Żółta kartka dla Maksimenki za uderzenie łokciem Piotra Zielińskiego.

Grosicki "show". Doświadczony skrzydłowy zbiegł do środka, ale oddał zbyt lekki strzał. Piłkę pewnie łapie bramkarz.

Znowu w roli głównej Grosicki, który tym razem próbował szukać partnera w polu karnym, wywalczając rzut rożny.

Niesamowita historia! Grosicki powinien mieć już na swoim koncie dublet. Skrzydłowy znowu dostał prostopadłe zagranie od Lewandowskiego i tym razem znalazł się osamotniony na wprost łotewskiej bramki. Zdołał minąć bramkarza, ale oddał za... lekki strzał i piłkę wyłapał golkiper gospodarzy.

Łotwa - Polska 0:1. Gol Lewandowskiego

Koniec pierwszej połowy! Po pierwszych minutach, świetnych w wykonaniu Polski, prowadzimy 2:0. Dublet ustrzelił Robert Lewandowski. Końcówka jednak to przewaga Łotyszy. Zobaczymy jak będzie w drugiej połowie.

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

62%-38% to posiadanie piłki na korzyść Biało-Czerwonych.

Strzał z dystansu Olegsa Laizansa, ale obok bramki.

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Polska pewnie prowadzi w Rydze 2:0, lecz od kilku minut to miejscowi nieco przejęli inicjatywę.

Łotysze rozgrywają piłkę przed naszym polem karnym. Rzut rożny dla gospodarzy.

"Ten mecz z założenia nie ma i nie powinien mieć temperatury" - mówi komentujący to spotkanie wspólnie z Romanem Kołtoniem Mateusz Borek.

To powinno być 3:0 dla reprezentacji Polski! Najpierw odbiór Jana Bendarka, potem podanie Lewandowskiego do Grosickiego, który wpadł w pole karne i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Jego strzał lewą nogą trafił jednak w boczną siatkę.

Mocne i precyzyjne uderzenie z dystansu Krychowiaka. Z ledwością strzał obronił rozgrywający setny mecz w kadrze Łotwy, 39-letni Andris Vanins.

Pierwsze zagrożenie pod bramką Polaków. Ritvars Rugins zbyt łatwo ograł na skrzydle Macieja Rybusa, wpadł w pole karne, ale jego płaskie dośrodkowanie szczęśliwie zatrzymało się na naszych obrońcach.

Po świetnym początku, uspokoiło się nieco tempo gry.

Teraz przy piłce Łotysze, ale daleko od naszej bramki.

Polacy nie rezygnują z dalszych ataków. Czyżby zanosiło się na pogrom?

Gooooool!!! Kolejne trafienie Lewandowskiego! Tym razem kapitan naszej kadry wykorzystał podanie z lewego skrzydła Kamila Grosickiego i znowu nie miał problemu z zapisaniem się na listę strzelców. Świetny początek Biało-Czerwonych.

Gooooool!!!!!! Kombinacyjna akcja naszego zespołu. Asysta Sebastiana Szymańskiego, który zagrał między obrońców do Roberta Lewandowskiego. Ten bez zastanowienia wpadł w pole karne i z pierwszej piłki płaskim strzałem dał prowadzenie naszej reprezentacji.

Zgodnie z oczekiwaniami Polacy częściej przy piłce.

Lewandowski wpadł w pole karne, ale został powstrzymany przez defensora z Łotwy.

Rzut wolny dla Polaków kilkanaście metrów od pola karnego Łotyszy. Dośrodkowanie Grosickiego jednak zbyt wysokie i pewnie łapie piłkę golkiper gospodarzy.

Zaczynamy!

Piłkarze już na murawie. Czas na hymny obu państw.

Piłkarze obu drużyn już gotowi do wyjścia na murawę.

Zakończyło się już studio w Polsacie Sport, a to oznacza, że już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka!

W innych meczach naszej grupy Macedonia Północna zmierzy się ze Słowenią oraz Austria z Izraelem. Pierwszy gwizdek w obu przypadkach punktualnie o 20:45.

Znamy już oficjalny skład Biało-Czerwonych.

Warunki na stadionie w Rydze jak widać... specyficzne.

Zdaniem Bożydara Iwanowa reprezentacja Polski powinna odnieść spokojne zwycięstwo z Łotyszami.

Iwanow przed Łotwą: Nie dajmy się zwariować, tylko pewne zwycięstwo!

Pokora jest bardzo cenną cechą, nie tylko w sporcie, ale wszechobecne stwierdzenia ludzi Jerzego Brzęczka i jego samego, że czeka nas dziś trudne spotkanie, to niepotrzebna asekuracja. Polska musi wyjść na boisko w Rydze i nie tylko wygrać, ale zrobić to w dobrym stylu. Nie dajmy się zwariować.

Będący w Rydze Roman Kołtoń zdradził skład reprezentacji Polski na to spotkanie.

Kołtoń zdradził skład na mecz z Łotwą. Wielki powrót i duża niespodzianka!

Z Maciejem Rybusem i Sebastianem Szymańskim w składzie wyjdzie na murawę reprezentacja Polski, która na wyjeździe zmierzy się z Łotwą. O decyzjach Jerzego Brzęczka opowiedział z Rygi komentator Polsatu Sport Roman Kołtoń. Mecz z Łotwą będzie świetną okazją, aby reprezentacja Polski na swoim koncie zapisała kolejne punkty eliminacji mistrzostw Europy.

Przypomnijmy sobie jak wyglądało tamto spotkanie, które odbyło się 24 marca na PGE Stadionie Narodowym.

Polska - Łotwa 2:0. Skrót meczu

Gospodarze tej rywalizacji to outsider grupy G z zerowym dorobkiem punktowym. Biało-Czerwoni natomiast są liderem tabeli z dwoma punktami przewagi nad drugą Słowenią i trzema oczkami więcej od trzeciej Austrii. W pierwszym starciu obu drużyn Polacy zwyciężyli Łotyszy 2:0.

Witamy w relacji meczu Łotwa - Polska w ramach 7. kolejki eliminacji Euro 2020. Początek spotkania został zaplanowany o godz. 20:45.