Mistrz świata w stanie ciężkim! Spowodował poważny wypadek samochodowy

Sporty walki
Mistrz świata w stanie ciężkim! Spowodował poważny wypadek samochodowy
fot. PAP

W czwartkową noc w Dallas doszło do poważnego wypadku samochodowego z udziałem mistrza świata WBA i IBF w wadze półśredniej Errola Spence'a Jr (26-0, 21 KO). Pięściarz jest w ciężkim stanie, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podają amerykańskie media, Spence Jr został poważnie ranny w wypadku samochodowym, a jego auto jest roztrzaskane. Około godziny 3:00 w pobliżu drogi Riverfront Boulevard w Dallas poruszał się on z nadmierną prędkością, a gdy utracił kontrolę nad swoim sportowym samochodem, kilkukrotnie dachował i koziołkował.

 

Pięściarz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, przez co w momencie kolizji wypadł z pojazdu i ma wiele obrażeń. Został przetransportowany do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jego stan ocenia się jednak jako ciężki. Przyczyna wypadku jest badana przez amerykańską policję.

Do sieci wyciekło zdjęcie rozbitego Ferrari, którym poruszał się 29-latek.

 


Zdrowia pięściarzowi życzył jego ostatni rywal. Porter napisał, że modli się o zdrowie Amerykanina...

 

Niepokonany Spence Jr po raz ostatni w ringu wystąpił pod koniec września. Po znakomitym pojedynku pokonał Shawna Portera (30-3-1, 17 KO) i zunifikował dwa pasy mistrza świata kategorii półśredniej (IBF i WBA). Jego kolejny pojedynek planowany był na styczeń, jednak trudno powiedzieć, kiedy wróci do zdrowia.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze