Fortuna 1 Liga: Osiem goli w szalonym meczu w Nowym Sączu

Osiem goli padło w Nowym Sączu w spotkaniu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi. Chojniczanka wyszła na prowadzenie już w 1. minucie, ale to właśnie chojniczanie musieli później gonić wynik. Ostatecznie udało im się zremisować z Sandecją 4:4.

Zanim gospodarze z Nowego Sącza weszli dobrze w mecz, musieli już odrabiać straty. Do siatki w 1. minucie trafił Toni Conejo, który zaliczył swoje premierowe trafienie w barwach Chojniczanki. Odpowiedź Sandecji była błyskawiczna i doskonała. Już sześć minut później cudownego gola strzelił Thiago i ponownie mieliśmy remis. Nie minęło kolejne jedenaście minut, a gospodarze już prowadzili. Tym razem do bramki trafił Marcin Flis, który także w tym sezonie jeszcze nie strzelał.

Co jednak powiedzieć o trafieniu Radosława Kanacha, który w piątkowy wieczór strzelił swojego pierwszego gola w dorosłej karierze? Reprezentant Polski U-20 w 33. minucie trafił na 3:1 i Chojniczanka z nieba trafiła do piekła. Goście nie załamali się jednak obrotem spraw i jeszcze przed przerwą zaliczyli bramkę kontaktową autorstwa Emila Drozdowicza.

Do przerwy piłkarze obu drużyn rozbudzili apetyty kibiców, a po niej nie zamierzali się zatrzymywać. Na 3:3 już w 47. minucie trafił Mateusz Bartosiak, ale ku zadowoleniu nowosądeczan w 54. minucie znowu na prowadzeniu była Sandecja po golu Michala Pitera-Bućko. Strzelanie tego dnia zakończył Mateusz Kuzimski, który ustalił wynik na 4:4 w 63. minucie.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 4:4 (3:2)

Bramki: Thiago 7, Flis 18, Kanach 33, Piter-Bucko 54 - Conejo 1, Drozdowicz 45, Bartosiak 47, Kuzimski 63

Sandecja: Daniel Bielica - Michal Piter-Bucko, Adrian Basta, Marcin Flis - Damian Chmiel (74. Adrian Danek), Radosław Kanach, Grzegorz Baran (69. Mateusz Klichowicz), Thiago, Dominik Kun - Mariusz Gabrych (86 Michał Walski), Kamil Ogorzały

Chojniczanka: Andrzej Witan - Jan Mudra, Mateusz Bartosiak, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Emil Drozdowicz (69. Janusz Surdykowski), Oskar Paprzycki, Bartosz Wolski, Toni Conejo (76. Wojciech Trochim), Aghwan Papikjan (84. Krystian Wachowiak) - Mateusz Kuzimski

Żółte kartki: Basta, Ogorzały - Drozdowicz, Surdykowski, Mudra, Wachowiak

#FortunaGdyPełnaTrybuna znów w Fortuna 1 Lidze!

Fortuna po raz drugi mobilizuje kibiców drużyn występujących w pierwszej lidze do pomocy potrzebującym. Za każdego kibica, który w XII i XIII kolejce przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże złotówkę na rzecz Oliwii i Łukasza Czarneckich, podopiecznych Fundacji Polsat.