Pogoń Szczecin przegrała w Cagliari. Hat-trick Simeone w szesnaście minut

W rozegranym na stadionie Sardegna Arena meczu towarzyskim miejscowe Cagliari Calcio pokonało lidera Ekstraklasy Pogoń Szczecin 3:1. Mecz był elementem rozliczenia transferu Sebastiana Walukiewicza do zespołu z Sardynii.

Portowcy przez niemal 70 minut meczu prowadziła z zajmującym siódme miejsce w Serie A zespołem włoskim. Gola dla zespołu Kosty Runjaica zdobył Srdjan Spiridonovic z rzutu karnego. W drugiej połowie szkoleniowiec Pogoni wymienił całą jedenastkę. W końcówce meczu inicjatywę przejęli gospodarze, co udokumentowali trzema bramkami zdobytymi w ciągu kilkunastu minut. Strzelcem wszystkich był Argentyńczyk Giovanni Simeone.

Walukiewicz przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Cagliari w grudniu 2018 r., jednak na rundę wiosenną został wypożyczony do Pogoni. Szczeciński klub zarobił za niego 4 mln euro. Ponadto kluby ustaliły, że elementem transakcji będzie mecz sparingowy rozegrany pomiędzy obiema drużynami. Pierwotnie planowano, że do spotkania dojdzie latem w Szczecinie. Jednak z uwagi na przebudowę stadionu im. Floriana Krygiera zdecydowano, że mecz odbędzie się jednak na Sardynii.

Cagliari Calcio – Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)

Bramki: Giovanni Simeone 74, 83, 90 (k) - Spiridonovic 5 (k)