Wierzbicki: Zapracowałem na walkę o pas

Sporty walki

- Zapracowałem na taką walkę. Jestem weteranem FEN. Biłem się z najlepszymi zawodnikami. To moja praca i decyzja organizatorów - powiedział Wojciech Wierzbicki. W sobotę na gali FEN 26 zmierzy się on z Dominikiem Zadorą, a stawką pojedynku będzie pas dywizji do 77 kg.

Artur Łukaszewski: Trochę boksu, trochę K-1 w Twoim wykonaniu, ale rozumiem, że jeżeli atakujesz pas organizacji FEN to jednak kickboxing?

Wojciech Wierzbicki: Razem z trenerem stwierdziliśmy, że w życiu trzeba robić to, w czym się jest najlepszym. Zostaję w kickboxingu. Jestem zawodowym mistrzem Polski i Europy.

Propozycja walki wyszła od promotorów, czy sam pytałeś o taką możliwość?

Zapracowałem na taką walkę. Jestem weteranem FEN. Biłem się z najlepszymi zawodnikami. To moja praca i decyzja organizatorów.

Dominik Zadora to zawodnik, który pierwszy raz będzie bronił pasa. Duże wyzwanie zarówno dla niego, jak i dla Ciebie.

To bardzo dobry zawodnik. Mocno kopie. Mamy na niego plan, ja swój okres przygotowawczy przepracowałem w stu procentach. Klatka wszystko zweryfikuje.

Jakie będą Twoje mocne strony? Czym go zaskoczysz?

Jestem bardziej doświadczony w walkach pięciorundowych. Dwa razy broniłem pasa mistrza Europy. Wiem, jak to jest, on jeszcze nie. Wytrzymałość kondycyjna, szybkość, precyzja i głowa to moje zalety.

Na co mogą liczyć kibice?

Fani lubią oglądać moje walki, bo są widowiskowe. Można się spodziewać grzmotów, nie będziemy się cofać. Kibice będą zadowoleni.

Artur Łukaszewski, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze