FEN 26: Wyniki i skróty walk

Sporty walki

Podczas gali FEN 26 Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO) pokonał Roberta Fonsekę (12-4, 6 SUB) w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut, broniąc tym samym pasa kategorii średniej. W drugiej walce wieczoru, Wojciech Wierzbicki został nowym mistrzem organizacji pokonując Dominika Zadorę w formule K-1.

W walce wieczoru Andrzej Grzebyk rozprawił się z Robertem Fonseką w zaledwie kilkanaście sekund. Brazylijczyk doznał kontuzji kostki, po czym upadł na deski. „Polski McGregor” wykorzystał słabość rywala i momentalnie posłał na głowę przeciwnika grad ciosów. Sędzia zmuszony był przerwać pojedynek, przez co Polak pozostał podwójnym mistrzem organizacji FEN.

W drugim starciu o pas Wojciech Wierzbicki został nowym mistrzem organizacji, pokonując Dominika Zadorę w formule K-1. Zadora nie był w stanie kontynuować walki, dlatego arbiter zakończył pojedynek na rzecz Wierzbickiego.

W innych ciekawych pojedynkach Rafał Kijańczuk (8-2, 8 KO) pokonał Marcina Zontka (17-13, 10 KO) przez TKO w pierwszej rundzie. Dla 40-letniego doświadczonego zawodnika było to pożegnanie z zawodowym MMA. Interesująco było w walce Szymona Duszy (8-4, 6 KO) z Kamilem Gniadkiem (13-7-1, 8 SUB). Po zaciętym pojedynku Dusza odniósł zwycięstwo przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie, chociaż przez pierwsze dwie odsłony wyraźnie przegrywał.

W pamięci kibiców na pewno zapadnie starcie Szymona Bajora (8-4, 6 KO) z Marcinem Sianosem (4-4, 4 KO), ze względu na krwawy przebieg. Zmęczony Sianos, przegrał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. Bajor poważnie porozcinał głowę rywala uderzeniami w parterze, przez co na ringu pojawiła się kałuża krwi i konieczne było przerwanie walki.

Karta walka gali FEN 26:

walka o pas kategorii średniej:
-84 kg, MMA: Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO) pokonał Roberta Fonsekę (12-4, 6 SUB) przez TKO, runda 1.

walka o pas w kategorii do 77 kg:
-77 kg, K-1: Wojciech Wierzbicki pokonał Dominika Zadorę przez techniczny nokaut, runda 4.


93 kg, MMA: Rafał Kijańczuk (8-2, 8 KO) pokonał Marcina Zontka (17-13, 10 KO) przez TKO, runda 1.
77 kg, MMA: Szymon Dusza (8-4, 6 KO) pokonał Kamila Gniadka (13-7-1, 8 SUB) przez TKO, runda 3.
-120 kg, MMA: Szymon Bajor (20-8, 8 KO) pokonał Marcina Sianosa (4-4, 4 KO) przez TKO, runda 2.
77 kg, MMA: Tymoteusz Łopaczyk (6-1, 3 KO) pokonał Michała Golasińskiego (8-5, 1 KO) przez TKO, runda 2.
84 kg, MMA: Adrian Bartosiński (5-0, 4 KO) pokonał Krystiana Bielskiego (5-2, 1 KO) przez nokaut, runda 2.
70 kg, MMA: Łukasz Charzewski (8-0, 2 KO) pokonał Krystiana Blezienia (2-1-1, 1 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów.
86 kg, MMA: Marcin Krakowiak (6-1, 4 SUB) pokonał Jarosława Lecha (5-5, 2 KO) przez poddanie (gilotyna), runda 2.

MM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

To wszystko w naszej relacji z gali FEN we Wrocławiu. Dziękujemy za spędzony wspólnie wieczór. To nie koniec emocji związanych z MMA w sobotę. Wkrótce gala UFC gdzie zawalczy Joanna Jędrzejczyk.

BŁYSKAWICZNY NOKAUT GRZEBYKA!

WALKA TRWAŁA KILKANAŚCIE SEKUND. ANDRZEJ GRZEBYK POKONAŁ ROBERTA FONSEKĘ PRZEZ TECHNICZNY NOKAUT W 1. RUNDZIE!

 

Najwyższa pora na walkę wieczoru, na którą czekali wszyscy kibice. Andrzej Grzebyk (15-3, 8 KO) będzie bronił pasa w starciu Robertem Fonseką.

Wojciech Wierzbicki nowym mistrzem FEN w K-1!

Dominik Zadora poobijany nie wyszedł do czwartej rundy. Wojciech Wierzbicki tym samym zwycięża i zabiera pas mistrzowski ze sobą.

 

Zostały dwie walki o mistrzowskie pasy. Najpierw pojedynek w formule K-1, Dominik Zadora vs Wojciech Wierzbicki.

Bardzo możliwe, że poznaliśmy następnego rywala Rafała Kijańczuka w najbliższej walce. Po pojedynku wszedł do klatki Adam Kowalski i nastąpiło pierwsze face to face.

RUNDA 1

Rafał Kijańczuk wygrał przez TKO z Marcinem Zontkiem.

Walka trwała krócej niż dwie minuty. Zontek przyjął kilka ciosów od Kijańczuka, które lekko nim zachwiały. Po chwili był już na deskach, a dużo młodszy przeciwnik gradobiciem uderzeń na głowę zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

 

Najwyższy czas na walkę  Marcina Zontka (17-12, 10 KO) z Rafałem Kijańczukiem (7-2, 7 KO).

Zostały trzy walki do końca gali FEN 26. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z "krwawego" pojedynku Bajor - Sianos.

Szymon Bajor - Marcin Sianos. Skrót walki

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

III RUNDA

Szymon dusza pokonał Kamila Gniadka przez TKO!

Dusza kontratakuje! Gniadek wyraźnie osłabł, dlatego coraz częściej przyjmował ciosy. W pewnym momencie Dusza zaprezentował latające kolano, co powaliło rywala na matę. W parterze dokończył dzieła zniszczenia, przez co arbiter zakończył walkę!

 

II RUNDA

Druga odsłona ponownie dla Gniadka. Świetne zapasy zawodnika, który na tle Duszy wypada naprawdę świetnie. Rywal Gniadka jest już poobijany i wyraźnie zmęczony, ale potrzeba kolejnej rundy, by wyłonić zwycięzcę.

I RUNDA

Zdecydowana dominacja Gniadka. Od pierwszych sekund sprowadził walkę do parteru i tam kontrolował Duszę przez całą rundę. Punktowo z pewnością Gniadek prowadzi 10-8.

Czas na zestawienie w limicie do 77 kilogramów, Szymon Dusza (7-4, 5 KO) vs Kamil Gniadek (13-6-1, 8 SUB).

Zaraz następna walka, a tymczasem polecamy skrót pojedynku Tymoteusz Łopaczyk - Michał Golasiński.


Tymoteusz Łopaczyk - Michał Golasiński. Skrót walki

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

II RUNDA

Szymon Bajor pokonał Marcina Sianosa przez TKO.

Bajor szybko rozprawił się ze zmęczonym zawodnikiem. Sianos w parterze dostał liczne łokcie na głowę, co skończyło się poważnym rozcięciem. Ogromna kałuża krwi na ringu zmusiła sędziego do zakończenia walki.

 

I RUNDA

Przez długi czas walka toczona w stójce, zawodnicy rozpoznawali się wzajemnie. W samej końcówce Bajor sprowadził przeciwnika do parteru, ale ten szybko znalazł drogę, by wstać. Sianos poważnie zmęczony.

A za chwilę do ringu wejdzie Marcin Sianos, który zawalczy z Szymonem Bajorem.

Tak wyglądał jego nokaut w ostatniej walce dla FEN.

FEN 23: Sianos brutalnie zgasił światło Zontkowi (WIDEO)

Jak zapowiadał, tak zrobił! Marcin Sianos pojedynczym ciosem "zgasił światło" Marcinowi Zontkowi na gali FEN 23 w Lubinie. Debiut Zontka w wadze ciężkiej zdecydowanie nie poszedł po jego myśli. Początek mógł nieco uśpić czujność fanów MMA, gdyż w klatce nie działo się najwięcej. Przeważała taktyka oraz wyrachowanie.

II RUNDA

Koniec pojedynku, Tymoteusz Łopaczyk pokonał Michała Golasińskiego przez TKO.

Łopaczyk przeszedł do zdecydowanego ataku. Golasiński przez kilka minut był obijany przez rywala w parterze. Liczne ciosy na głowę spowodowały, że sędzia przerwał pojedynek. 

I RUNDA

Mocno defensywny początek pojedynku. Golasiński przez pełne pięć minut kontrolował Łopaczyka i klinczował go pod siatką. Czekamy na dalsze emocje.

Następna walka, tym razem w kategorii do 77 kg. Tymoteusz Łopaczyk (5-1, 2 KO) zmierzy się Michałem "Gołym" Golasińskim (8-4, 1 KO).

II RUNDA

Bartosiński wygrywa przez nokaut! Początek rundy był bardzo ospały, toczył się w parterze. Kiedy zawodnicy przenieśli się do stójki, zaczęła się wymiana ciosów. Potężny lewy sierpowy posłał Bielskiego na deski. Sędzia musiał zakończyć pojedynek.

 

I RUNDA

Pierwsze minuty pod dyktando Bartosińskiego, który kontrolował zza pleców rywala w parterze. Końcówka rundy przeniesiona do stójki, ale nie wiele się w niej działo.

Zaczynamy kartę główną FEN 26. Czas na walkę w kategorii średniej, Krystian Bielski (5-1, 1 KO) vs Adrian Bartosiński (4-0, 3 KO).

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące gali FEN 28. W marcu 2020 roku Fight Exclusive Night zawita do Lublina.


Znamy pierwsze szczegóły FEN 28. Trybson w karcie walk

Federacja FEN po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii zawita do Lublina. 28 marca Hala Globus ugości najlepszych w Polsce zawodników w formułach MMA oraz K-1. Rozpędzona kolejnymi znakomitymi galami federacja FEN mocnym uderzeniem zakończyła 2019 rok wydarzeniem we Wrocławiu, a już ma plan na kolejne 12 miesięcy.

Adamo Rudnik będzie muzyczną gwiazdą FEN we Wrocławiu

Rudnik jest doskonale znany jako gwiazda Najlepszego Przekazu...!, który kilka lat temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku muzycznym. Transmisja otwarcia gali FEN 26 o godzinie 20:00 w Polsat Sport Fight, Polsat Sport i Super Polsat.

Krótka przerwa i wracamy od godziny 20. W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia skrótu z walki Marcin Krakowiak - Jarosław Lech.

Marcin Krakowiak - Jarosław Lech. Skrót walki

Niespodzianki nie było! Łukasz Charzewski pokonał Krystiana Blezienia przez jednogłośną decyzję sędziów.

 

III RUNDA

Charzewski ponownie sprowadził rywala do parteru. Blezień jest poważnie porozbijany, widzi tylko na jedno oko. Nie ma już siły wyrwać się z dosiadu i prawdopodobnie przegra na punkty.

II RUNDA

Już na samym początku drugiej osłony Charzewski sprowadził walkę do parteru, ale po minucie dominacji rywalizacja się wyrównała. Blezień był nawet bliski skończenia przez balachę.

I RUNDA

Od pierwszych sekund Charzewski ruszył na rywala. Lawina ciosów posypała się na głowę Blezienia, ale nie wystarczyło mu sił, by skończyć walkę przed czasem. Kolejne minuty również pod dyktando Charzewskiego, kilkukrotnie sprowadzał przeciwnika do parteru.

W kategorii do 70 kg zmierzą się Łukasz Charzewski (7-0, 2 KO) oraz Krystian Blezień (2-0-1, 1 KO).

Runda 2.

Koniec pojedynku, Krakowiak założył gilotynę na szyję Lecha. Rywal próbował się, ale bezskutecznie i musiał odklepać!

 

Pierwsza runda zdecydowanie dla Krakowiaka. Walka toczy się głównie w parterze, ale to Lech był ciągle na plecach. Bezdyskusyjna przewaga "Krakusa".

Czas na pierwszą walkę gali FEN 26 Jarosław Lech (5-4, 2 KO, 2 SUB), który pierwotnie miał się mierzyć z Pawłem "Trybsonem" Trybałą, zawalczy z Marcinem Krakowiakiem (5-1).

Komentatorzy zapraszają na galę. FEN 26 od godziny 19 w Polsacie Sport Fight oraz od 20 w Super Polsacie i Polsacie Sport.

 

Dobry wieczór, zapraszamy na naszą relację tekstową z gali FEN 26.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze