EBL: WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Ciekawy mecz we Wrocławiu! WKS Śląsk zagra z mającym spore ambicje Kingiem Szczecin. Która z drużyn okaże się lepsza? Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin w Polsacie Sport.

Wrocławianie w minionej kolejce musieli uznać wyższość MKS Dąbrowa Górnicza, ale trzeba podkreślić, że dotychczas grali bez Michaela Humphreya - środkowy być może zadebiutuje już w najbliższej kolejce. King z kolei poradził sobie ostatecznie z GTK Gliwice, chociaż końcówka mogła być szczęśliwa dla rywali.

 

Kamil Łączyński bardzo szybko wkomponował się w nowy zespół i właściwie z miejsca stał się jednym z liderów tej drużyny. Ma w większej mierze skupić się również na rzucaniu i po pierwszych meczach widać, że radzi sobie z tym bardzo dobrze. Teraz będzie rywalizował głównie z Dustinem Warem. Amerykanin ma już spore doświadczenia z gry w Europie, chociaż w Energa Basket Lidze dotychczas miewał problemy ze skutecznością. Jak będzie tym razem?

 

Najważniejszym graczem Kinga od lat jest Paweł Kikowski, od którego zawsze oczekuje się przynajmniej kilkunastu zdobytych punktów. W przeszłości spędził dwa sezony we Wrocławiu, więc dla niego z pewnością będzie to sentymentalny powrót. Jego głównym przeciwnikiem będzie Devoe Joseph - Kanadyjczyk w dotychczasowych starciach świetnie rzucał z dystansu, ale potrafi też zaliczać sporo asyst.

 

Wyzwaniem dla defensywy WKS Śląska będzie zatrzymanie Clevelanda Melvina. To bardzo uniwersalny skrzydłowy, którego stać na efektowną grę w ataku i w obronie. Podobnie zresztą można scharakteryzować reprezentanta Polski Mathieu Wojciechowskiego. Dodatkowym “smaczkiem” w tej rywalizacji będzie fakt, że w poprzednim sezonie występowali w jednej drużynie - MKS Dąbrowa Górnicza.

 

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin od godziny 12:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze