El. Euro 2020: Holandia pokonała Białoruś. Wijnaldum bohaterem

Reprezentacja Holandii wygrała trzeci mecz z rzędu w eliminacjach Euro 2020, tym razem na wyjeździe z Białorusią 2:1. Bohaterem spotkania był Georginio Wijnaldum.

Podopieczni Ronalda Koemana ostatnio męczyli się z Irlandią Północną. Od 75. minuty przegrywali 0:1, jednak ostatecznie wygrali 3:1. O wszystkim przesądził doliczony czas gry, w którym "Pomarańczowi" strzelili dwa gole.

W niedzielę Holendrzy chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy rywalizacji. Ich przewaga nie podlegała dyskusji, co potwierdzili, strzelając dwa gole. Pierwszy padł w 32. minucie, kiedy Wijnaldum wykorzystał dośrodkowanie Quincy’ego Promesa i uderzeniem głową pokonał bramkarza. Drugi był ozdobą spotkania. Wijnaldum dostał piłkę i popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego. Aleksandr Gutor wyciągnął się jak struna, jednak nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron gospodarze strzelili honorowego gola. W 54. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska środkowi obrońcy zaspali i Stanislav Dragun skierował piłkę głową do siatki. Wynik już się nie zmienił.

Białoruś - Holandia 1:2 (0:2)

Bramki: Dragun 54 - Wijnaldum 32, 41

Białoruś: Aleksandr Gutor – Oleg Veretilo, Aleksandr Martynovich, Nikita Naumov, Denis Polyakov – Evgeni Yablonski – Yuri Kovalev (60. Maksim Skavysh), Stanislav Dragun, Igor Stasevich, Ivan Bakhar (70. Max Ebong) – Denis Laptev (83. Evgeni Shevchenko)

Holandia: Jasper Cillessen – Joel Veltman, Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Dalye Blind – Donny van de Beek (67. Marten de Roon), Georginio Wijnaldum, Frenkie de Jong – Steven Bergwijn (89. Ryan Babel), Donyell Malen, Quincy Promes (67. Luuk de Jong)

Żółte kartki: Bakhar, Stasevich, Martynovich, Yablonski, Naumov