El. Euro 2020: Mecz Polska – Macedonia Północna przy otwartym dachu

Piłka nożna
El. Euro 2020: Mecz Polska – Macedonia Północna przy otwartym dachu
fot. Cyfrasport

Mecz polskich piłkarzy z Macedonią Północną w eliminacjach mistrzostw Europy w Warszawie zostanie rozegrany przy otwartym dachu - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Początek niedzielnego spotkania na PGE Narodowym o godzinie 20.45. Zwycięstwo zapewni awans biało-czerwonym.

Po siedmiu kolejkach eliminacji Polska ma 16 punktów i prowadzi w tabeli grupy G. Macedonia Północna jest trzecia - 11.
 
Większość spotkań rozgrywanych na PGE Narodowym wiosną lub jesienią odbywa się pod zamkniętym dachem, ale tym razem ma być inaczej.
 
"Gramy przy otwartym dachu" - przyznał Jakub Kwiatkowski po decyzji, jaka zapadła w niedzielne przedpołudnie.
 
13 października to również dzień wyborów parlamentarnych w Polsce. Czy piłkarze i członkowie kadry wezmą udział w głosowaniu?
 
"Każdy może iść na wybory we własnym zakresie, my niczego nie organizowaliśmy zawodnikom. Piłkarze mieli od nas informacje, jakich formalności należy dopełnić, aby zostać dopisanym do listy wyborców. To ich indywidualna sprawa. Wiem, że na pewno sztab kadry załatwił sobie te formalności i będzie głosować. Ja również - idę na wybory po obiedzie. Co do piłkarzy, tak jak wspomniałem, to leżało w ich gestii" - powiedział w niedzielę PAP rzecznik prasowy PZPN.
 
Już wcześniej swój udział w wyborach zapowiedział trener reprezentacji Jerzy Brzęczek.
 
"Dla nas najważniejszą kwestią jest niedzielny mecz, każdy z nas zdaje sobie sprawę, co on oznacza. Z drugiej strony, to też jest dzień wyborów – to indywidualna sprawa każdego z zawodników i wszystkich członków sztabu. Jeżeli ktoś załatwił sobie odpowiednie formalności, na pewno będzie miał możliwość, żeby iść na głosowanie. Ja będę w niedzielę głosował" - mówił selekcjoner podczas konferencji prasowej przed meczem z Macedonią Północną. 
 

Transmisja spotkania Polska - Macedonia Północna od godziny 20.35 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o godz. 18.00 również w Polsacie Sport.

 

WYNIK I TABELE EL. EURO 2020

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie