PŚ siatkarzy 2019: Kurek już nie zagra!

Siatkówka

Bartosz Kurek, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z selekcjonerem Vitalem Heynenem, opuścił już reprezentację Polski występującą w Pucharze Świata w Japonii. Atakujący udał się do Włoch, gdzie będzie się przygotowywał z Vero Volley Monza do zbliżającego się sezonu Serie A1.

W kwietniu Kurek nabawił się kontuzji. Potem przeszedł operację kręgosłupa i przechodził długą rehabilitację. Ominęły go występy w Lidze Narodów, w kwalifikacjach olimpijskich w Gdańsku, a także w mistrzostwach Europy. Pojawił się w kadrze dopiero na rozgrywany w Japonii Puchar Świata. Po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w reprezentacji w meczu z Japonią (3:1) rozegranym 2 października.
 
Spotkania Pucharu Świata pokazały, że Kurek wraca do dobrej dyspozycji. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z trenerem Heynenem, atakujący opuścił drużynę przed końcem turnieju i wrócił do Italii, gdzie będzie przygotowywał się do sezonu Serie A1.
 
Bartosz Kurek w sobotę ze swoim nowym klubem z Monzy rozpoczyna zmagania w lidze włoskiej. Miesiąc temu ustaliliśmy, że zrobimy wszystko by zdążył na inaugurację sezonu. Jeśli zostałby na Pucharze Świata do końca to byłoby to praktycznie niemożliwe. W tym turnieju Bartek zagrał w wielu spotkaniach i prezentował bardzo wysoki poziom. Uważam, że jest na najlepszej drodze, by wrócić do najwyższej dyspozycji, do której przyzwyczaił nas w poprzednim sezonie reprezentacyjnym. Bardzo się z tego cieszę i życzę Bartkowi wszystkiego najlepszego w lidze włoskiej, ale nie w meczu z Perugią – powiedział trener Heynen.
 
 
RM, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie