Były siatkarz Cuprum Lubin zaskoczył Brazylijczyków! Kuriozalne zakończenie seta

Bohaterem ostatnich akcji drugiego seta spotkania Japonia – Brazylia w Pucharze Świata był były siatkarz Cuprum Lubin Masahiro Yanagida. 27-letni przyjmujący wszedł w końcówce na zagrywkę i znakomicie wywiązał się z powierzonego mu zadania.

Yanagida pojawił się w polu zagrywki przy stanie 24:24. Po pierwszej z jego zagrywek Brazylijczycy nie zdołali wyprowadzić akcji. Po chwili Japończyk posłał kolejną bombę i tu doszło do kuriozalnej sytuacji. Gdy Lucarelli zaatakował w taśmę, sędzia nie zauważył tego błędu. Japończycy zaczęli cieszyć się ze zwycięstwa w secie, a ekipa Canarinhos kontynuowała akcję... Wydawało się, że przez przedwczesną radość gospodarze stracą punkt, ale weryfikacja wideo potwierdziła ich przypuszczenia.

Yanagida w sezonie 2018/19 był zawodnikiem Cuprum Lubin. W lutym, podczas jednego z treningów, doznał groźnego urazu skręcenia lewego stawu skokowego i dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji spędził w Japonii. W najbliższym czasie ma występować w niemieckim klubie United Volleys Frankfurt.

Końcówka seta w załączonym materiale wideo.