LSK: Zwycięstwo BKS Stali na koniec kolejki

W spotkaniu kończącym pierwszą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet BKS Stal Bielsko-Biała pokonała na wyjeździe E.Leclerc Radomkę Radom 3:1. Radomianki postawiły ciężkie warunki swoim rywalkom, jednak nie wystarczyło to do zdobycia choćby punktu w ligowej tabeli.

W pierwszym secie o wiele lepiej spisywały się bielszczanki. To one uzyskały przewagę od samego początku spotkaniu i nie dały się doścignąć Radomce. Nie był to jednak dla nich łatwy mecz, ponieważ w drugiej odsłonie meczu sytuacja wyglądała zupełnie odwrotnie. Drużyna z Radomia utrzymywała bezpieczną przewagę punktową, choć przez moment rywalki były w stanie doprowadzić do remisu przy stanie 11:11. Ostatecznie jednak doprowadziły do wyrównania w setach.

Zwycięstwo w drugim secie to wszystko, na co było stać Radomianki tego wieczora. W kolejnych odsłonach meczu lepiej grała drużyna przyjezdna. Po zaciętej walce zwyciężały do 22 i 25, co ostatecznie dało im końcową wygraną. Warto zauważyć, że gospodynie prowadziły w ostatnim secie aż pięcioma punktami, ale Bielszczanki szybko odrobiły straty.

E. Leclerc Radomka Radom - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 22:25)
MVP: Olivia Różanski.

E.Leclerc Radomka Radom: Paulina Szpak, Marharyta Azizova, Emilia Mucha, Mia Jerkov, Izabela Bałucka, Sonia Kubacka - Agata Witkowska (libero) - Klaudia Laskowska, Oliwia Bałuk, Majka Szczepańska–Pogoda, Anna Bodasińska (libero).

BKS Stal Bielsko-Biała: Pavla Smidova, Carly DeHoog, Olivia Różański, Andrea Kossanyiova, Martyna Świrad, Kornelia Moskwa - Kinga Drabek (libero) - Marta Krajewska, Magdalena Kowalczyk, Ewelina Janicka.