Magazyn Formuły 1 po GP Japonii na Polsatsport.pl

Moto

Valtteri Bottas (Mercedes) wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Fin wyprzedził Niemca Sebastiana Vettela (Ferrari) i Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes). Robert Kubica (Williams) zajął ostatnie miejsce, 19. miejsce. Polak miał spore problemy podczas kwalifikacji. Rozbił bolid i do wyścigu wystartował z pit stopu. Premiera Magazynu Formuły 1 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl o godzinie 19.20.

Po raz szósty z rzędu tytuł mistrzowski wśród konstruktorów zapewnił sobie zespół Mercedesa. Obaj kierwocy tego zespołu zmieścili się na podium. Wygrał Bottas, a lider cyklu Hamilton zajął trzecie miejsce.

Kubica, który zajął ostatnie 19. miejsce, miał poważne problemy podczas kwalifikacji, gdy rozbił bolid i do wyścigu startował z pit stopu. Choć dojechał do mety dwa razy zdublowany, to i tak jego wynik trzeba ocenić pozytywnie. Bolid Polaka po kraksie podczas kwalifikacji został odbudowany z używanych części, przez co jego samochód osiągami znacznie ustępował sprzętowi rywali.

W kwalifikacjach popełniłem pewien błąd, trzeba było to nieco inaczej rozegrać. Warunki były bardzo trudne. Podczas wyścigu chłopaki zrobili fantastyczną robotę, zresztą potrafią to nawet w rajdowym stylu i należą im się wielkie brawa. Niektóre rzeczy nie zależą od nich. Dzisiejszy poranek dał mi wiele do zrozumienia, ale dziś rano pewne granice zostały przekroczone. Zostało około dwudziestu sesji do końca roku i mam nadzieję, że pewne rzeczy zostaną rozwiązane – powiedział Kubica po GP Japonii.

Premiera Magazynu Formuły 1 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl w poniedziałek o godzinie 19.20.