El. Euro 2020: Carvajal znokautowany po strzale Ekdala! "Padł jak rażony piorunem"

W meczu grupy F eliminacji mistrzostw Europy, w którym Szwecja zremisowała z Hiszpanią (1:1), doszło do bolesnego zdarzenia. Dani Carvajal ucierpiał, gdy w pierwszej połowie dostał piłką w twarz.

W 33. minucie Szwedzi wykonywali rzut rożny, po którym silny strzał oddał Albin Ekdal. Piłka uderzona przez pomocnika Sampdorii zmierzała w kierunku hiszpańskiej bramki niczym pocisk. Jednak David de Gea nie musiał interweniować, ponieważ wyręczył go Carvajal. Obrońca Realu Madryt zablokował strzał Szweda... twarzą. Futbolówka trafiła Hiszpana z ogromną siłą.

- Hiszpański obrońca padł jak rażony piorunem - powiedział komentujący ten mecz Cezary Kowalski.

Na początku wydawało się, że 27-latek stracił przytomność. Na szczęście wychowanek "Królewskich" po krótkiej przerwie, którą zarządził francuski sędzia Clement Turpin, mógł kontynuować grę. 23-krotny reprezentant Hiszpanii na placu gry spędził 81 minut. W jego miejsce w końcówce pojawił się Jesus Navas.