El. Euro 2020: Drugi skład Włochów rozbił Liechtenstein

Mecz el. Euro 2020 Liechtenstein - Włochy mógł mieć tylko jednego faworyta... Goście nie zawiedli i wygrali 5:0, chociaż do przerwy prowadzili "tylko" 1:0.

Włosi zapewnili sobie awans na Euro 2020, wygrywając w sobotę z Grecją 2:0. Selekcjoner Roberto Mancini wykorzystał więc mecz z Liechtensteinem do eksperymentów i dokonał dziesięciu zmian w podstawowym składzie. Miejsce zachował tylko Marco Verratti, który został kapitanem.

Już w 2. minucie wynik otworzył Federico Bernardeschi, wykorzystując precyzyjne dogranie z lewej strony Cristiano Biraghiego i pokonując bramkarza strzałem z pierwszej piłki. Co ciekawe, dla Italii była to najszybciej zdobyta bramka od 11 czerwca 2013 roku. Chociaż przewaga gości nie podlegała dyskusji, to w pierwszej połowie więcej goli nie padło.

Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej części meczu. Wtedy worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Na listę strzelców wpisali się kolejno Andrea Belotti, Alessio Romagnoli i Stephan El Shaarawy, który pojawił się na boisku w po przerwie, i ponownie Belotti. Ostatni gol padł w doliczonym czasie gry.

Liechtenstein - Włochy 0:5 (0:1)
Bramki: Bernardeschi 2, Belotti 70, 90+2, Romagnoli 77, El Shaarawy 82

Liechtenstein: Benjamin Buchel - Martin Rechsteiner, Daniel Kaufmann, Jens Hofer, Max Goppel - Martin Buchel - Seyhan Yildiz (83. Sandro Wolfinger), Michele Polverino (56. Noah Frick), Nicolas Hasler, Dennis Salanovic - Robin Gubser (63. Yanik Frick)

Włochy: Salvatore Sirigu - Giovanni Di Lorenzo, Gianluca Mancini, Alessio Romagnoli, Cristiano Biraghi (88. Leonardo Bonucci) - Nicolo Zaniolo (63. Stephan El Shaarawy), Bryan Cristante, Marco Verratti - Federico Bernardeschi (74. Sandro Tonali), Andrea Belotti, Vincenzo Grifo

Żółte kartki: Rechsteiner - Tonali