El. ME U-21: Polska wróciła na zwycięską ścieżkę. Serbia pokonana

Reprezentacja Polski U-21 pokonała w Łodzi Serbię 1:0 w meczu rozgrywanym w ramach eliminacji ME U-21. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza mimo przewagi długo nie potrafił strzelić gola, ale ta sztuka udała się w końcu Mateuszowi Boguszowi w 79. minucie. Było to trzecie zwycięstwo Biało-Czerwonych w czwartym spotkaniu w tych eliminacjach.

Początek eliminacji był w wykonaniu Polaków taki jak być powinien. Podopieczni trenera Michniewicza pokonali zgodnie z planem Łotwę (1:0) oraz Estonię (4:0). Biało-Czerwoni liczyli na podtrzymanie świetnej passy. I ta sztuka prawie im się udała na trudnym terenie. W piątek zremisowali z Rosją 2:2. Rosjanie gola na wagę punktu strzelili w doliczonym czasie gry. We wtorek nasi młodzi piłkarze wrócili na zwycięski szlak.

Początek spotkania z Serbami nie układał się jednak po myśli naszych reprezentantów. To ekipa z Bałkanów zyskała przewagę w pierwszych dwudziestu minutach. Na szczęście Polacy szybko się otrząsnęli i doszli do głosu. W 27. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Klimala, ale górą był bramkarz gości Marko Ilić, który zatrzymał strzał napastnika Jagiellonii Białystok... twarzą.

Z kolei w 40. minucie snajper "Jagi" ponownie znalazł się przed szansą na otworzenie wyniku, jednak tym razem piłka zatrzymała się na słupku serbskiej bramki. Na przerwę Biało-Czerwoni schodzili więc ze sporym niedosytem.

Od początku drugiej odsłony gospodarze ruszyli do ataku. W 55. minucie Klimala skierował futbolówkę do bramki, ale był na spalonym. Dziesięć minut później Marcin Listkowski znalazł się w wymarzonej sytuacji, żeby otworzyć wynik, ale trafił wprost w golkipera Serbów.

Co nie udało się Klimali i Listkowskiemu, udało się Boguszowi. W 79. minucie pomocnik Leeds United po świetnej kontrze i idealnym podaniu Klimali, precyzyjnym strzałem pokonał Ilicia i jak się okazało zapewnił ważne trzy punkty. Dzięki temu utrzymaliśmy pierwsze miejsce w tabeli grupy 5.

W eliminacjach uczestniczą 53 reprezentacje, podzielone na dziewięć grup. Awans wywalczą zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich lokat zagrają w barażach o cztery ostatnie miejsca w turnieju finałowym, który w 2021 roku zorganizują wspólnie Węgry i Słowenia. Po raz pierwszy w MME wystąpi 16 drużyn.

Polska - Serbia 1:0 (0:0)

Bramka: Bogusz 79

Polska: Kamil Grabara - Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Marcin Listkowski (74. Przemysław Płacheta), Karol Fila, Patryk Dziczek, Mateusz Bogusz (86. Przemysław Wiśniewski), Kamil Jóźwiak - Patryk Klimala (90. Paweł Tomczyk)

Serbia: Marko Ilić - Jovan Nisić (60. Zlatan Sehović), Erhan Masović, Strahinja Pavlović, Dimitrije Kamenović - Filip Stuparević, Luka Ilić (60. Veljko Birmancević), Njegos Petrović, Ivan Ilić (84. Dusan Vlahović), Luka Adzić (73. Nikola Cumić)- Dejan Joveljić (73. Slobodan Tedić)

Żółte kartki: Gumny, Klimala - Petrović.