Puchar Świata: Fikołkiem na podium! Polacy zrobili show na ceremonii medalowej

Reprezentacja Polski odebrała srebrne medale za drugie miejsce w Pucharze Świata 2019. Biało-Czerwoni na podium wskoczyli w nietypowy sposób, bo wejście na stopień poprzedził przewrót w przód w wykonaniu każdego gracza.

Polacy przypieczętowali zdobycie srebrnych medali wtorkowym zwycięstwem nad Iranem 3:0. Wcześniej doznali tylko dwóch porażek - z USA oraz Brazylią. To właśnie ekipy, które ograły Biało-Czerwonych, stanęły obok nich na podium. Amerykanie zajęli najniższy ze stopni, natomiast Brazylijczycy chwilę po naszych siatkarzach odebrali złote medale.

Zanim Canarinhos pojawili się na środkowej części podium, po ich prawej stronie show zrobili jednak podopieczni Vitala Heynena. Michał Kubiak i spółka wymyślili nietypowy sposób wejścia na stopień. Najpierw przeskoczyli go i zrobili przewrót w przód, czyli popularnego "fikołka". Co prawda zabrakło synchronizacji, ale i tak wyglądało to bardzo efektownie. Chwilę później mistrzowie świata weszli już na podium.

Medale odebrali z rąk japońskich oficjeli - prezesa Japońskiej Federacji Siatkówki Kenjiego Shimaoki oraz prezydenta Mikasy, którym jest Yuji Saeki. Następnie na ręce Kubiaka trafiła srebrna patera za drugie miejsce w Pucharze Świata 2019 oraz czek na 315 tysięcy dolarów amerykańskich. Polacy na podium byli oczywiście skorzy do żartów, a Fabian Drzyzga uwiecznił na wideo radość swoją i kolegów.

Reprezentacja Polski po raz trzeci w historii zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata. Wcześniej udało się jej tego dokonać w 1965 roku... w Warszawie podczas pierwszej edycji turnieju, a także w 2011 roku w Tokio. Cztery lata temu w stolicy Japonii zajęliśmy trzecią lokatę i sięgnęliśmy po brązowe medale.

Po Puchar Świata 2019 sięgnęli Brazylijczycy, którzy wygrali wszystkie 11 meczów. Biało-czerwonych wyprzedzili o cztery punkty. W turnieju w ciągu 15 dni drużyny rozegrały po 11 spotkań systemem "każdy z każdym". Tym razem stawką nie był olimpijski awans, a prestiż, nagrody finansowe i punkty do rankingu światowego. 90 oczek trafiło na konto reprezentacji Polski.