Hegerberg w Księdze Rekordów Guinnessa

Piłka nożna
Hegerberg w Księdze Rekordów Guinnessa
fot. PAP

Norweżka Ada Hegerberg uważana za najlepszą piłkarkę świata znalazła się w najnowszym wydaniu Księgi Rekordowi Guinnessa jako pierwsza kobieta, która otrzymała nagrodę Złotej Piłki (Ballon d`Or) przyznawaną przez francuska gazetę „France Football”.

Według norweskiej agencji prasowej NTB grająca od 2014 roku w Olympique Lyon 24-letnia piłkarka, która otrzymała tą prestiżową nagrodę w grudniu, teraz znalazła się w najnowszej edycji wydawnictwa na rok 2020. W opisie podkreślono jej niesłychane wyniki, 53 bramki w ubiegłym sezonie, z których 15 strzeliła w meczach Ligi Mistrzów co jest rekordem rozgrywek.

 

NTB podkreśliła, że w maju Hegerberg w finale Champions League strzeliła trzy bramki, dzięki którym jej zespół pokonał Barcelonę 4:1, zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu.

 

Norweżka przed dwoma laty zrezygnowała z gry w reprezentacji Norwegii i nie wystąpiła w tegorocznych mistrzostwach świata we Francji (7 czerwca - 7 lipca). Powodem jest jej konflikt z norweską federacją piłkarską NFF.

 

- Jestem Norweżką, bardzo kocham swój kraj i w naturalny sposób brakuje mi gry w reprezentacji. Bardzo chciałabym grać dla Norwegii, ale nie dla działaczy mojej federacji, a właściwie ich własnej - powiedziała 23-letnia piłkarka dziennikowi „Verdens Gang”.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze