Maraton w Nowym Jorku: Złota medalistka olimpijska wystartuje po chorobie nowotworowej

Inne
Maraton w Nowym Jorku: Złota medalistka olimpijska wystartuje po chorobie nowotworowej
fot. PAP

Biegaczka narciarska Kikkan Randall, złota medalistka olimpijska z Pjongczangu w sprincie drużynowym, wystartuje 3 listopada w maratonie w Nowym Jorku. W lipcu Amerykanka poinformowała, że zakończyła leczenie choroby nowotworowej piersi, którą wykryto u niej w 2018 r.

36-letnia narciarka ma biec w 26-osobowym teamie #MovedMe - poinformował portal NBC Sports powołując się na organizatorów maratonu.

 

Zespół tworzą zarówno byli sportowcy, jak i osoby mające od urodzenia poważne problemy zdrowotne, a mimo to podjęli wyzwanie, jakim jest przygotowywanie się do biegania maratonów i uczestnictwo w zawodach na trasie 42 km 195 m. Jednym z zawodników jest Dave Fraser, który urodził się z porażeniem mózgowym, a maraton w Nowym Jorku będzie 12. w jego karierze.

 

Mistrzyni olimpijska oraz świata w sprincie drużynowym (2013) pobiegnie jako uczestniczka organizacji AKTIV Against Cancer, która działa na rzecz zapewnienia aktywności fizycznej pacjentom chorym na nowotwory.

 

Randall wspólnie z Jessiką Diggins wywalczyły w lutym pierwszy w historii USA złoty medal olimpijski w biegach narciarskich. Indywidualnie ma w dorobku 13 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a trzykrotnie (2012-2014) zdobyła małą Kryształową Kulę za klasyfikację sprintu.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze