EBL: Zwycięstwo GTK Gliwice w Starogardzie

GTK Gliwice pewnie pokonało na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 89:70 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Punkt za punkt - w takim rytmie toczyły się pierwsze minuty spotkania. GTK potrafiły zdobyć cztery punkty przewagi po trójce Brandona Tabba, ale za chwilę tym samym odpowiadał Daniel Gołębiowski. Z dystansu trafiali jednak później Mateusz Szlachetka oraz Łukasz Diduszko - to sprawiało, że goście przejmowali inicjatywę. Po 10 minutach prowadzili 25:16. Drugą kwartę zespół trenera Pawła Turkiewicza rozpoczął od serii 8:0, co pozwalało mu kontrolować sytuację w tym momencie meczu. Starogardzianie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy - indywidualne akcje Kamau Stokesa nie wystarczały do odrabiania strat. Po trójce Paytona Hensona przewaga gliwiczan wzrosła do 19 punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali 50:33.

Na początku trzeciej kwarty przewaga gości dość szybko wzrosła nawet do 21 punktów po wsadzie Kacpra Radwańskiego. Gra Polpharmy się nie zmieniała, a to oznaczało, że GTK mogło skupić się na pilnowaniu swojego prowadzenia. Dopiero późniejsze wejście Jakuba Motylewskiego i Michała Kołodzieja sprawiło, że starogardzianie grali trochę lepiej, choć przewaga ciągle była spora. Po 30 minutach goście byli lepsi - 65:50. Joe Furstinger ogrywał rywali w polu trzech sekund w czwartej kwarcie, a gliwiczanie mogli być pewni o wynik. Dzięki trójce Paytona Hensona ich prowadzenie wzrosło ponownie do 21 punktów. Ostatecznie ekipa trenera Pawła Turkiewicza zwyciężyła 89:70.

Najlepszym zawodnikiem gości był Joe Furstinger z 17 punktami, 7 zbiórkami i 4 asystami. 15 punktów dla gospodarzy rzucił Daniel Gołębiowski.

Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)

Polpharma Starogard Gd.: Daniel Gołębiowski 15, Brett Prahl 14, Michał Kołodziej 10, Kamau Stokes 8, Paweł Dzierżak 7, Isaiah Wilkins 7, Maciej Bojanowski 4, Aleksander Załucki 3, Jakub Motylewski 2, Carl Engstroem 0

GTK Gliwice: Joseph Furstinger 17, Payton Henson 16, Brandon Tabb 14, Murray Mondy 9, Mateusz Szlachetka 9, Milivoje Mijovic 7, Kacper Radwański 6, Łukasz Diduszko 6, Piotr Hałas 3, Szymon Wąsik 2, Dawid Słupiński 0