EBL: Druga porażka GTK Gliwice, pierwsze zwycięstwo Kinga Szczecin

Koszykarze GTK Gliwice przegrali z Kingiem Szczecin 79:81 (12:23, 21:21, 24:14, 22:23) w meczu 2. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Na inauguracje sezonu oba zespoły poniosły porażki, stawka sobotniego spotkania były więc pierwsze punkty. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej i emocjonującej końcówce spotkania, wywalczyli je goście.

GTK rozpoczęło spotkanie od prowadzenia 4:0, ale goście szybko odpowiedzieli na to swoją serią 9:0. Później Paweł Kikowski sprawiał, że przewaga Kinga wzrastała, gospodarze po prostu nie byli w stanie go zatrzymać. Gliwiczanie mieli też spore problemy z konstruowaniem ataku, a dodatkowo notowali sporo strat. Po akcji 2+1 Jakova Mustapicia, po 10 minutach było 23:12 dla Kinga.

Drugą kwartę szczecinianie rozpoczęli od… zdobycia ośmiu punktów z rzędu. Cleveland Melvin oraz Thomas Davis robili swoje i zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa ciągle powiększali przewagę. Joe Furstinger i Milivoje Mijović starali się odpowiadać, ale różnica była dość spora. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:33 dla gości.

Brandon Tabb zaczął trzecią kwartę od pięciu punktów z rzędu, kolejne dwie akcje dołożył Kacper Radwański i gospodarze przegrywali już tylko 42:44. Późniejsze trafienie Joe Furstingera dało GTK prowadzenie. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale to gospodarze mieli teraz inicjatywę. W końcówce znowu trochę lepiej grał King, który dzięki akcjom Melvina i Adama Łapety prowadził 58:57.

Czwartą kwartę goście rozpoczęli od małej serii 5:0 i wrócili do większej kontroli nad meczem. Kolejne trafienia Melvina sprawiły, że przewaga “Wilków Morskich” wzrosła do 10 punktów. Zespół z Gliwic nie zamierzał się poddawać - grę ożywił powrót na parkiet Tabba, a po jego wsadzie przegrywali tylko trzema punktami. W samej końcówce Radwański jeszcze bardziej zmniejszył tę różnicę. Kluczowe okazały się rzuty wolne Ware’a i Davisa, a King wygrał ostatecznie 81:79.

GTK Gliwice - King Szczecin 79:81 (12:23, 21:21, 24:14, 22:23).

GTK Gliwice: Brandon Tabb 20, Kacper Radwański 11, Milivoje Mijovic 11, Murray Mondy 11, Joseph Furstinger 10, Łukasz Diduszko 9, Mateusz Szlachetka 4, Payton Henson 3, Dawid Słupiński 0.

King Szczecin: Cleveland Melvin 26, Dustin Ware 16, Paweł Kikowski 10, Thomas Davis 8, Adam Łapeta 7, Jakov Mustapic 5, Ben McCauley 4, Mateusz Bartosz 4, Dominik Wilczek 1, Maciej Kucharek 0.