EBL: Derby Trójmiasta dla Asseco Arki!

Dzięki świetnej ostatniej kwarcie w swoim wykonaniu Asseco Arka Gdynia pokonała Trefl Sopot 87:66 w derbach Trójmiasta w Energa Basket Lidze.

Początek spotkania był nerwowy dla obu stron, a to przekładało się na skuteczność i niski wynik. Później trójki trafiał Josh Bostic, ale akcjami 2+1 odpowiadali Michał Kolenda i Nana Foulland. Asseco Arka złapała swój rytm, a z dystansu rzucali Dariusz Wyka i Ben Emelogu - to pozwalało tej ekipie na budowanie przewagi. Po akcji Krzysztofa Szubargi po 10 minutach było 28:22. Na początku drugiej kwarty sopocianie dość szybko ponownie byli blisko rywali, ale ci wykorzystywali trójki Bostica i znowu odskakiwali. Pod koszami wyróżniał się Foulland - to właśnie dzięki niemu zespół trenera Marcina Stefańskiego ciągle był w grze. Po wejściu Carlosa Medlocka pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, ale tylko 40:37.

Od pierwszych akcji trzeciej kwarty Trefl był ciągle blisko przeciwników, a po trójce Camerona Ayersa mieliśmy remis! Po kilku chwilach trafienie Pawła Leończyka dało sopocianom prowadzenie. Teraz to Asseco Arka musiała odrabiać straty, a pomagał w tym nie kto inny jak Josh Bostic. Po 30 minutach był remis - po 56. Rzuty Łukasza Kolendy i Carlosa Medlocka sprawiły, że ekipa trenera Marcina Stefańskiego wychodziła na pięciopunktową przewagę. Gdynianie odpowiadali na to błyskawicznie serią 11:0, za którą trzeba wyróżnić Adama Hrycaniuka i Josha Bostica. Później trójkę dołożył jeszcze Leyton Hammons, a zespół Przemysława Frasunkiewicza kontrolował już wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 87:66.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 87:66 (28:22, 12:15, 16:19, 31:10).

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 24, Benjamin Emelogu 15, Leyton Hammonds 13, Phil Greene 12, Adam Hrycaniuk 8, Krzysztof Szubarga 8, Dariusz Wyka 5, Devonte Upson 2, Bartłomiej Wołoszyn 0, Grzegorz Kamiński 0, Marcin Malczyk 0, Wojciech Czerlonko 0.

Trefl Sopot: Paweł Leończyk 14, Carlos Medlock 13, Witalij Kowalenko 8, Łukasz Kolenda 8, Jeff Roberson 8, Nana Foulland 8, Cameron Ayers 4, Michał Kolenda 3, Karol Kamiński 0, Mikołaj Kurpisz 0, Błażej Kulikowski 0, Sebastian Rompa 0.