Beterbijew zunifikował pasy mistrzowskie w wadze półciężkiej

Sporty walki

W unifikacyjnej walce w wadze półciężkiej pomiędzy niepokonanymi bokserami Rosjaninem Arturem Beterbijewem (15-0, 14 KO) i Ukraińcem Ołeksandrem Gwozdykiem (17-1, 14 KO), zwyciężył ten pierwszy w 10. rundzie. Beterbijew dotychczas był mistrzem świata IBF, a teraz zdobył jeszcze pas WBC.

Zanim sędzia przerwał pojedynek na gali w Filadelfii, po trzecim przyklęknięciu w ciągu niecałych dwóch minut przez Gwozdyka, Ukrainiec prowadził niejednogłośnie na punkty - 86:85, 87:84, 83:87.

Beterbijew odniósł 15. zwycięstwo w zawodowej karierze (wszystkie przed czasem), zaś Gwozdyk poniósł pierwszą porażkę po serii 17 wygranych (14 KO). Kolejnym przeciwnikiem rosyjskiego pięściarza ma być Chińczyk Fanlong Meng (16-0, 10 KO).