EBL: Świetny mecz we Wrocławiu! Asseco Arka pokonała WKS Śląsk

Koszykówka

Co za mecz Energa Basket Ligi we Wrocławiu! Josh Bostic rzucił 33 punkty, ale to wsad Devonte Upsona zapewnił Asseco Arce Gdynia zwycięstwo nad WKS Śląskiem 85:83!

Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, bo po trójce Michała Gabińskiego prowadzili 6:2. Asseco Arka odpowiedziała na to serią 8:0, w której wyróżniał się Leyton Hammonds. Później, po rzucie z dystansu Grzegorza Kamińskiego, przewaga gdynian wzrosła do ośmiu punktów. Odpowiadał na to Devoe Joseph, ale ostatecznie to goście po 10 minutach wygrywali 27:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Andrzeja Adamka szybko doprowadził do wyrównania, a po kontrze wykończonej przez Torina Dorna zdobył małą przewagę! Później do ataku włączał się również Kamil Łączyński i to Asseco Arka musiała gonić wynik. Sytuację zmieniali Krzysztof Szubarga oraz Bartłomiej Wołoszyn, a po pierwszej połowie wygrywali 46:45.

 

Trzecią kwartę WKS Śląsk rozpoczął od serii 7:2 i dzięki kontrom wykończonym przez Devoe Josepha zdobywał przewagę. Po akcjach Aleksandra Dziewy wrocławianie odskoczyli na dziewięć punktów. Straty odrabiał przede wszystkim Josh Bostic, a po rzutach wolnych Dariusza Wyki goście ponownie wychodzili na prowadzenie. Wszystko zmieniały trójki Mathieu Wojciechowskiego - dzięki niemu po 30 minutach było 69:66. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, ale to gdynianie musieli gonić. Rzut z dystansu Armaniego Moore’a sprawiał, że mieli małą przewagę. W samej końcówce niezwykła akcja 2+1 Kamila Łączyńskiego doprowadziła do remisu! Asseco Arka miała sześć sekund - Krzysztof Szubarga podał do Devonte Upsona, a ten efektownym wsadem zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 85:83!

 

Najlepszym strzelcem gości był Josh Botic z 33 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. Mathieu Wojciechowski zanotował dla gospodarzy 27 punktów i 8 zbiórek.

 

Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)

 

Śląsk Wrocław: Mathieu Wojciechowski 27, Kamil Łączyński 16, Devoe Joseph 15, Aleksander Dziewa 8, Michał Gabiński 8, Torin Dorn 7, Clayton Custer 2, Andrew Chrabascz 0

 

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 33, Leyton Hammonds 12, Devonte Upson 12, Bartłomiej Wołoszyn 8, Krzysztof Szubarga 5, Adam Hrycaniuk 4, Armani Moore 4, Grzegorz Kamiński 3, Dariusz Wyka 2, Benjamin Emelogu 2, Wojciech Czerlonko 0

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie