Hokejowa LM: Wyniki losowania 1/8 finału. Legenda Liverpoolu w nowej roli!

Czternaście lat temu Sami Hyypia razem z Jerzym Dudkiem wygrali Ligę Mistrzów. W piątek była gwiazda reprezentacji Finlandii wraz z szefem rozgrywek Champions Hockey League (CHL) Martinem Baumannem wylosowali zestaw par 1/8 finału Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie. Rozgrywki CHL można oglądać w sportowych kanałach Telewizji Polsat.

Niestety, do najlepszej szesnastki nie zdołał awansować GKS Tychy. Mistrzowie Polski z dorobkiem czterech punktów zakończyli zmagania grupowe na czwartym miejscu. Podopieczni Andrija Gusova pokonali u siebie wicemistrzów Austrii Viennę Capitals 4:2, a w starciu z mistrzami Niemiec Adler Mannheim zdobyli punkt po przegranym 2:3 w dogrywce niezwykle emocjonującym spotkaniu. W 1/8 finału nie zobaczymy już żadnego z polskich hokeistów. Zarówno Belfast Giants, którego zawodnikiem jest Patryk Wronka oraz Ocelari Trzyniec, w którym występuje Aron Chmielewski, nie zdołały zająć miejsca premiowanego grą w fazie pucharowej.

Do 1/8 finału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grup. Gospodarzem pierwszych meczów będą zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca. W walce o awans do ćwierćfinału grupowych rywali GKS-u Tychy czeka trudna przeprawa. Djurgarden Sztokholm zmierzy się w bratobójczym pojedynku ze Skellefteą AIK, a Adler Mannheim rywalizować będą z czeskim Mountfield Hradec Kralowe.

Fazę grupową udanie przebrnęły wszystkie 5 klubów szwedzkich i co ciekawe w 1/8 finału dojdzie do dwóch bratobójczych pojedynków. W innej parze broniąca tytułu Frolunda Goeteborg zagra z Farjestad Karlstad. Z pięciu klubów szwajcarskich do fazy pucharowej nie awansował jedynie HC Ambri-Piotta. Obecne rozgrywki hokejowej Ligi Mistrzów nie były udane dla klubów z Finlandii. Z czterech zespołów występujących w fazie grupowej awans wywalczyła jedynie Tappara Tampere. Z czterech czeskich zespołów do dalszej fazy awans wywalczyły dwie z nich: HC Pilzno i Mountfield Hradec Kralove. W komplecie do 1/8 finału awansowały trzy niemieckie kluby: Adler Mannheim, Red Bull Monachium i Augsburger Panther. Po raz pierwszy w historii CHL w fazie pucharowej znalazł się przedstawiciel ligi białoruskiej (Yunost Mińsk).

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie:

Skelleftea AIK (Szwecja) - Djurgarden Stockholm (Szwecja)

EHC Biel-Bienne (Szwajcaria) - Augsburger Panther (Niemcy)

Red Bull Monachium (Niemcy) - Yunost Mińsk (Białoruś)

Frolunda Goeteborg (Szwecja) - Farjestad Karlstad (Szwecja)

EV Zug (Szwajcaria) - Tappara Tampere (Finlandia)

Lulea Hockey (Szwecja) - SC Bern (Szwajcaria)

Adler Mannheim (Niemcy) - Mountfield Hradec Kralowe (Czechy)

Lausanne HC (Szwajcaria) - HC Pilzno (Czechy)

Wraz z rozlosowaniem par 1/8 finału, wylosowano również drabinkę kolejnych rund zmagań hokejowej Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze 1/8 finału zostaną rozegrane 12 i 13 listopada. Rewanże zaplanowano na 19 i 20 listopada.

Od sezonu 2019/20 rozgrywki Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie można oglądać w sportowych kanałach Telewizji Polsat.