ME w kolarstwie torowym: Maksel ósmy w keirinie

Nie odnieśli sukcesów polscy kolarze torowi w kolejnym dniu mistrzostw Europy w holenderskim Apeldoorn. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Krzysztof Maksel, zajmując ósme miejsce w keirinie.

Maksel finiszował na drugim miejscu w finale B (o miejsca 7-12), który wygrał... mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Brytyjczyk Jason Kenny. Patryk Rajkowski przyjechał w tym wyścigu do mety na ostatniej pozycji.

Startujące w tej konkurencji Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły w 1. rundzie.

W wyścigu indywidualnym na 4 km na dochodzenie Szymon Krawczyk był dziewiąty, a trzynasty - Wojciech Ziółkowski. Polakom nie powiodło się w wyścigu punktowym. Bartosz Rudyk i Karolina Karasiewicz zajęli zgodnie 11. lokaty

W sobotę trzy złote medale zdobyli reprezentanci Francji: Corentin Ermenault (4 km), Bryan Coquard (wyścig punktowy) oraz Mathilde Gros (keirin). Ponadto na najwyższym stopniu podium stanęli Włoszka Maria Giulia Confalonieri (wyścig punktowy) i Holender Harrie Lavreysen (keirin).

W poprzednich dniach Polacy zdobyli trzy brązowe medale: Filip Prokopyszyn i Nikol Płosaj w wyścigu eliminacyjnym oraz Mateusz Rudyk w sprincie.