Wielka szansa Chudeckiego. Powalczy o pas w Salonikach

Sporty walki

Michał Chudecki (13-3-2) zmierzy się z Fedorem Papazovem (21-3) na gali w Salonikach, która odbędzie się 13 grudnia. Stawką pojedynku będzie pas IBF Europe. Taką informację za pośrednictwem kamer Polsatu Sport podał będący na gali Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach Mateusz Borek.

Kibice śledzący transmisję gali z Łomianek mogli otrzymać ciekawą wiadomość dotyczącą polskiego pięściarza.

 

- Michał Chudecki, dokładnie 13 grudnia, stoczy walkę o pas IBF Europe. Jego rywalem będzie Fedor Papazov. Tam zawiązała się nowa grupa promotorska. Zresztą specjalnym gościem tej gali będzie Roy Jones Junior, także podejrzewam, że u Rosjan i Greków za biednie nie jest (śmiech) - skwitował Borek.

 

Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport walka doświadczonego 33-letniego pięściarza w Grecji z rok młodszym Rosjaninem to duża okazja, aby w dalszej perspektywie otrzymać jeszcze ciekawsze pojedynki.

 

- Ta walka to szansa dla Chudeckiego i to jest rzeczywisty powód, dla którego Michał nie boksuje na gali MB Boxing Night 6. Kontrakt został podpisany praktycznie miesiąc temu. To dla niego szansa, bo taki pas IBF otwiera przed nim zupełnie inne perspektywy i chłopak bez namysłu bierze taki pojedynek - zaznaczył Borek.

 

W podobnym tonie wypowiedział się właściciel promotor Mariusz Grabowski. - Jest to dla niego szansa i okazja do spełnienia marzeń. Nie codziennie dostaje się takie pojedynki, tym bardziej o pas. Myślę, że szkoda byłoby nie skorzystać z tej szansy. Mam nadzieję, że Michał wróci z pasem - powiedział.

 

Rozmowa o walce Chudeckiego w załączonym materiale.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze