Kolejne gole Wilczka w Danii

W Niemczech szaleje Robert Lewandowski, w Grecji liderem klasyfikacji strzelców jest Karol Świderski, a w Danii kolejne gole strzelił Kamil Wilczek. Napastnik Broendby IF w niedzielę dwukrotnie pokonał golkipera Lyngby BK (3:0).

Wilczek otworzył wynik wyjazdowego spotkania w 38. minucie. Były napastnik Piasta Gliwice wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i głową zanotował pierwsze trafienie. Polak na 2:0 podwyższył z rzutu karnego w drugiej połowie, a rezultat na 3:0 ustalił Dominik Kaiser.

Dla Wilczka, który rozegrał całe spotkanie, były to kolejno 11. i 12. gole w tym sezonie duńskiej ekstraklasy. 31-latek jest najlepszym strzelcem ligi.

Broendby w 13 meczach zgromadziło 22 punkty. Wilczek i koledzy zajmują tym samym trzecie miejsce w tabeli, tracąc do liderująceFC Midtjylland siedem oczek.

Lyngby BK - Broendby IF 0:3 (0:1)
Bramki: Wilczek 38, 70, Kaiser 72