UEFA ukarała Serbię za rasistowskie zachowanie kibiców

Piłka nożna
UEFA ukarała Serbię za rasistowskie zachowanie kibiców
fot. Polsat Sport

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) ukarała serbski związek za rasistowskie zachowanie kibiców tego kraju w przegranym 2:4 meczu eliminacyjnym ME 2020 z Portugalią. Kolejne spotkanie, z Luksemburgiem 14 listopada, Serbowie rozegrają przy pustych trybunach.

Karami dodatkowymi za rasistowskie okrzyki i użycie fajerwerków są grzywna w wysokości 33 250 euro oraz, w zawieszeniu na okres jednego roku, spotkania bez publiczności, w przypadku powtórzenia się incydentów.

 

W tabeli grupy B prowadzi Ukraina, która zgromadziła 19 punktów w siedmiu spotkaniach i zapewniła sobie awans do Euro 2020. O drugie miejsce walczą Portugalczycy 11 pkt i Serbowie - 10. Obie drużyny rozegrały dotychczas po sześć meczów. W 8. kolejce Ukraina zwyciężyła Portugalię 2:1, a Serbia na wyjeździe Litwę 2:1.

 

W stawce nie liczą się kompletnie Luksemburg - 4 i Litwa - 1 punkt. 14 listopada Serbia podejmie Luksemburg, a Portugalia zagra u siebie z Litwą. W ostatniej kolejce - 17 listopada - Serbia spotka się z Ukrainą, a Luksemburg z Portugalią. Biało-czerwoni, występujący w grupie C, zdobyli już awans do finałów ME 2020.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze