Liga Mistrzów: Dybala bohaterem Juventusu

Choć Lokomotiw Moskwa prowadził w Turynie 1:0 po pierwszej połowie, ostatecznie trzy punkty zgarnął Juventus. Bohaterem "Starej Damy" był Paulo Dybala, autor dwóch goli.

Juventus najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie miał w 29. minucie, kiedy Leonardo Bonucci nieczysto uderzył po dośrodkowaniu Miralema Pjanicia. Chwilę później goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Strzał Joao Mario obronił co prawda Wojciech Szczęsny, ale przy dobitce Aleksieja Miranczuka nie miał zbyt wiele do powiedzenia i ekipa z Moskwy prowadziła 1:0.

W drugiej połowie gospodarze starali się doprowadzić do remisu, ale długo nie byli w stanie pokonać Guilherme. Sztuka ta udała się Dybali w 77. minucie. Argentyńczyk pięknie uderzył zza pola karnego lewą nogą i zanotował swoje pierwsze trafienie w tym spotkaniu.

Kilka chwil później Dybala dał Juventusowi prowadzenie. Z dystansu strzelił Alex Sandro, golkiper gości odbił piłkę, a były napastnik Palermo plasowanym uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W końcówce z dalszej odległości Guilherme starał się zaskoczyć Federico Bernardeschi, ale tym razem reprezentant Rosji skutecznie interweniował.

Dzięki tej wygranej Juventus wrócił na fotel lidera grupy D. Ekipa z Turynu ma na swoim koncie siedem punktów, tyle samo co Atletico Madryt. Z kolei Lokomotiw z trzema oczkami zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Juventus FC - Lokomotiw Moskwa 2:1 (0:1)

Bramki: Dybala 77, 79 - Al. Miranczuk 30

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt, Alex Sandro - Sami Khedira (48. Gonzalo Higuain), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi (65. Adrien Rabiot) - Rodrigo Bentancur - Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala (82. Federico Bernardeschi)

Lokomotiw Moskwa: Guilherme - Władisław Ignatjew, Vedran Corluka, Benedikt Howedes, Bryan Idowu - Joao Mario, Dmitrij Barinow, Murilo Cerqueira Paim, Grzegorz Krychowiak (83. Aleksandr Kołomejcew), Aleksiej Miranczuk - Eder

Żółte kartki: Matuidi, Cuadrado - Krychowiak, Barinow

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.