Liga Mistrzów: Dublet Lewandowskiego! Komplet punktów Bayernu po trzech meczach

Kolejny znakomity występ Roberta Lewandowskiego! Polski snajper zdobył dwie bramki w meczu Olympiakosem, który zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 3:2. Mistrzowie Niemiec mają na koncie komplet dziewięciu punktów po trzech spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Lewandowski dzięki tym trafieniom przegonił na liście najlepszych strzelców Ruuda van Nistelrooya.

Piłkarze Bayernu Monachium mieli na koncie sześć punktów po dwóch spotkaniach, więc potencjalne zwycięstwo z Olympiakosem postawiłoby ich w znakomitej sytuacji przed rewanżami. Swoje do ugrania miał Lewandowski, który miał na koncie tyle samo trafień w Lidze Mistrzów co Van Nistelrooy (56). Z kolei, jeśli chodzi o bramki w fazie grupowej do Holendra brakowało mu dwóch trafień.

Lepiej rozpoczęli jednak Grecy, którzy za sprawią trafienia Youssefa El-Arabiego objęli prowadzenie. To podziałało motywująco na gości. W 34. minucie Javi Martinez dośrodkował piłkę w pole karne, Lewandowski wygrał pojedynek w powietrzu, dzięki czemu strzał oddał Thomas Mueller. Jose Sa odbił futbolówkę przed siebie, a tam czekał już Lewandowski. Polski snajper pewnym uderzeniem trafił do siatki. To było jego 57. trafienie w Lidze Mistrzów i 38. w fazie grupowej.

W drugiej połowie działo się niewiele, ale nawet w takich momentach Lewandowski jest groźny dla ekipy przeciwnej. Niespełna po godzinie gry po raz kolejny znalazł się we właściwym miejscu i z bliskiej odległości uprzedził bramkarza Jose Sa. To 58. gol w Lidze Mistrzów oraz 39. w fazie grupowej.

Kiedy na kwadrans przed końcem kapitalną bramkę zdobył Corentin Tolisso, wydawało się, że emocje się zakończyły. Gospodarze walczyli jednak do samego końca. Kontaktowego gola strzelił Guilherme, ale na więcej tego dnia nie było ich stać.

Bayern wygrał i po trzech meczach ma na koncie dziewięć punktów. To, co może martwić, to piąty mecz z rzędu, w którym Bawarczycy stracili dwa gole...

Olympiakos Pireus - Bayern Monachium 2:3 (1:1)

Bramki: El Arabi 23, Guilherme 79 - Lewandowski 34, 62, Tolisso 75

Olympiakos: Jose Sa - Omar Elabdellaoui, Yassine Meriah, Ruben Semedo, Kostas Tsimikas - Andreas Bouchalakis (69. Maximiliano Lovera), Guilherme, Mohamed Camara - Daniel Podence, Youssef El Arabi, Giorgos Masouras (78. Miguel Guerrero).

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Lucas Hernandez (59. Jerome Boateng), Benjamin Pavard, David Alaba - Thiago Alcantara, Javi Martinez (46. Corentin Tolisso) - Thomas Mueller (75. Ivan Perisic), Philippe Coutinho, Serge Gnabry - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Semedo, El Arabi - Thiago, Neuer.

W drugim spotkaniu grupy B planowe zwycięstwo odniósł Tottenham. Już do przerwy prowadzili z FK Crveną zvezdą 3:0, a w drugiej połowie dołożyli dwa kolejne trafienia. Łupem strzeleckim podzielili się Harry Kane (2 gole), Heung-min Son (dwa gole) oraz Erik Lamela.

Tottenham - Crvena Zvezda Belgrad 5:0 (3:0)

Bramki: Kane 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57

Tottenham: Paulo Gazzaniga - Serge Aurier, Davinson Sanchez, Jan Vertonghen (73. Juan Foyth), Ben Davies - Moussa Sissoko, Tanguy Ndombele - Erik Lamela, Dele Alli (79. Giovani Lo Celso), Heung-min Son (57. Eric Dier) - Harry Kane.

Crvena Zvezda Belgrad: Milan Borjan - Marko Gobeljic, Milos Degenek, Nemanja Milunovic, Milan Rodic - Jose Canas (62. Njegos Petrovic), Milos Vulic - Mateo Garcia, Marko Marin, Rajiv van la Parra (82. Aleksa Vukanovic) - Tomane (62. Milan Pavkov).

Żółte kartki: Milunovic.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.