Liga Mistrzów: Minimalna wygrana Atletico Madryt

Alvaro Morata zapewnił Atletico Madryt wygraną w meczu z Bayerem Leverkusen (1:0) w Lidze Mistrzów. Hiszpan strzelił jedynego gola w tym starciu w 78. minucie. Podopieczni Diego Simeone mają tym samym siedem punktów po trzech spotkaniach grupy D.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn, delikatnie mówiąc, nie rozpieścili kibiców zgromadzonych w Madrycie. Efektem zachowawczej gry z obu stron był tylko jeden celny strzał autorstwa gospodarzy. Brakowało sytuacji podbramkowych i brakowało goli, więc do przerwy było 0:0.

W 58. minucie Diego Costa doszedł do okazji na otworzenie wyniku, ale nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Co nie udało się 31-latkowi, wyszło Moracie, który pojawił się na murawie w drugiej połowie gry. Z lewej strony dokładnie dograł Renan Lodi i były napastnik Juventusu uderzeniem głową pokonał Lukasa Hradecky'ego.

Dla Atletico była to druga wygrana w tej edycji Champions League. Wcześniej zawodnicy z Madrytu ograli Lokomotiw Moskwa (2:0). W pierwszej serii gier zremisowali natomiast z Juventusem (2:2). Bayer z kolei wciąż czeka na pierwszy punkt. Oprócz porażki z Atletico, podopieczni Petera Bosza przegrali z Lokomotiwem (1:2) i Juventusem (0:3).

Atletico Madryt - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Bramka: Morata 78

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier, Jose Gimenez (15. Mario Hermoso), Felipe, Renan Lodi - Koke (70. Alvaro Morata), Hector Herrera, Thomas, Saul Niguez - Diego Costa, Angel Correa (62. Thomas Lemar)

Bayer Leverkusen: Lukas Hradecky - Mitchell Weiser, Jonathan Tas, Sven Bender (90. Aleksandar Dragovic), Lars Bender - Karim Bellarabi (84. Lucas Alario), Julian Baumgartlinger, Kerem Demirbay,  Nadiem Amiri - Kai Havertz (76. Paulinho), Kevin Volland

Żółte kartki: Koke - Bellarabi

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.