Liga Mistrzów: PSG rozbiło Club Brugge. Hat-trick Mbappe i dublet Icardiego

Paris Saint-Germain rozbiło na wyjeździe Club Brugge 5:0 w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Łupem bramkowym podzielili się Mauro Icardi i Kylian Mbappe. Ten pierwszy trafił dwa razy, natomiast ten drugi skompletował hat-tricka.

Club Brugge w poprzedniej serii spotkań postraszył Real Madryt, remisując  na wyjeździe 2:2. Belgowie mieli prawo czuć lekki niedosyt, ponieważ do przerwy prowadzili 2:0. Paryżanie byli jednak murowanym faworytem. Tym bardziej, że mogli przejść do historii i zapewnić sobie awans już po trzech kolejkach fazy grupowej jako pierwsza drużyna w historii. Musiały zostać spełnione dwa warunki – zwycięstwo PSG i remis w meczu Galatasaray Stambuł z Realem Madryt.

Trener Thomas Tuchel posadził na ławce rezerwowych Edinsona Cavaniego i Kyliana Mbappe. W ataku mieli błyszczeć przede wszystkim Argentyńczycy Mauro Icardi i Angel Di Maria. To właśnie ten duet dał prowadzenie PSG w 7. minucie. Di Maria zagrał z prawej strony do nadbiegającego Icardiego, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych.

W drugiej części spotkania przewaga PSG wzrosła, co zaowocowała kolejnymi golami. W 61. i 63. minucie na listę strzelców wpisali się rezerwowy Mbappe i po raz drugi w tym spotkaniu Icardi. Jak się okazało, to był początek show w wykonaniu reprezentanta Francji. W 79. i 83. minucie Mbappe znów trafił, dzięki czemu skompletował hat-tricka. Asysty przy obu golach zaliczył Di Maria.

W drugim meczu grupy A Real Madryt pokonał Galatasaray Stambuł 1:0. To oznacza, że PSG musi jeszcze poczekać, by postawić kropkę nad "i" w kwestii awansu.

Club Brugge - Paris Saint-Germain 0:5 (0:1)

Bramki: Icardi 7, 63, Mbappe 61, 79, 83

Club Brugge: Simon Mignolet - Clinton Mata, Brandon Mechele, Simon Deli - Charles De Ketelaere (57. David Okereke), Mats Rits, Hans Vanaken, Krepin Diatta, Eduard Sobol (80. Eder Balanta) - Percy Tau, Emmanuel Bonaventure (76. Lois Openda)

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Ander Herrera (72. Abdou Diallo), Marquinhos, Marco Verratti - Eric Maxim Choupo-Moting (52. Kylian Mbappe), Mauro Icardi (65. Leandro Paredes), Angel Di Maria

Żółte kartki: De Ketelaere, Rits - Choupo-Moting, Verratti, Meunier

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.