PŚ w rugby: Kontrowersje wokół sędziego z RPA. Kara za... zdjęcie

Sędzia Jaco Peyper z Republiki Południowej Afryki został odsunięty od półfinałów rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata w rugby. To kara za... wspólne zdjęcie z walijskimi kibicami - ogłosiła we wtorek organizacja World Rugby. To jednak nie było zwykłe zdjęcie. Wszystko zaczęło się podczas meczu Walia - Francja, które prowadził Peyper i w którym podyktował on czerwoną kartkę.

Peyper prowadził w niedzielę ćwierćfinałowy mecz Walii z Francją. "Trójkolorowi" mieli przewagę w pierwszej części, ale kilka minut po przerwie czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem w twarz został ukarany Sebastien Vahaamahina. Od tego momentu oddali inicjatywę Walijczykom, którzy odnieśli zwycięstwo 20:19.

Po spotkaniu Peyper sfotografował się z grupą kibiców Walii, wykonując gest naśladujący uderzenie łokciem.

- Jaco Peyper przyznał, że zdjęcie z walijskimi fanami, które krążyło w mediach społecznościowych po ćwierćfinale, było niestosowne i przeprosił za to - poinformowała World Rugby dodając, że arbiter został odsunięty od prowadzenia meczów w najbliższy weekend.

W sobotę półfinałowe spotkanie z udziałem Nowej Zelandii i Anglii poprowadzi Walijczyk Nigel Owens, a w niedzielę mecz Walii z RPA będzie sędziować Francuz Jerome Garces. Oba zostaną rozegrane w Jokohamie.

Transmisje obu meczów odpowiednio w Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra od godz. 10.00