Debiut Bieńka w Serie A1! Siatkarze Lube wygrali w trzech setach

Siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali 3:0 Globo Banca Popolare del Frusinate Sora w rozegranym awansem meczu 13. kolejki Serie A1. W tym spotkaniu we włoskiej ekstraklasie zadebiutował środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek, który przed sezonem przyszedł do Lube z ZAKSY.

Pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Lube. Wynik efektownie, bo asem serwisowym ustalił na 25:18 Joandry Leal. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, a jej losy ważyły się do samego końca. Po serwisie Murilo Radke w siatkę, gospodarze mieli piłkę setową (24:22). Joao Ferreira odpowiedział skutecznym atakiem, ale w kolejnej akcji Simone Anzani ustalił wynik na 25:23. W trzeciej odsłonie  przyjezdni również do końcówki seta utrzymywali punktowy kontakt z faworyzowanymi rywalami (23:23). Dwie kluczowe akcje padły jednak łupem Lube. Najpierw goście przestrzelili zagrywkę, a w kolejnej akcji Leal popisał się efektownym, technicznym atakiem o blok rywali (25:23).

Najwięcej punktów: Joandry Leal (15) – Lube, Radziwon Miskiewicz (16), Joao Rafael Ferreira (10) – Globo.  Mateusz Bieniek wywalczył dla Lube 6 oczek (4 atak + 1 blok + 1 zagrywka).

Cucine Lube Civitanova – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)