Liga Mistrzów: Skromna wygrana Barcelony w Pradze. Messi przeszedł do historii

W spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na wyjeździe Slavię Praga 2:1. Już w trzeciej minucie gry wynik otworzył Lionel Messi, który stał się tym samym liderem pod względem liczby sezonów Ligi Mistrzów z rzędu z co najmniej jednym trafieniem. Argentyńczyk ma ich na koncie piętnaście.

Przed spotkaniem piłkarze z Barcelony zajmowali drugie miejsce w tabeli grupy F, ustępując miejsca Borussii Dormtund, z którą bezbramkowo zremisowali w pierwszym meczu. Slavia, po remisie 1:1 z Interem Mediolan i porażce 0:2 z podopiecznymi Luciena Favre'a, plasowała się z kolei na ostatnim miejscu.

Mecz rozpoczął się po myśli gości, którzy jego wynik otworzyli już w 3. minucie gry. Szybką i składną akcję wykończył wówczas Messi, pewnie wbijając piłkę do bramki po podaniu Arthura. Argentyńczyk stał się tym samym rekordzistą pod względem liczby sezonów Ligi Mistrzów z rzędu z przynajmniej jednym trafieniem. Ma ich na koncie piętnaście, podczas gdy plasujący się na drugim miejscu Cristiano Ronaldo i Raul po czternaście.

Tuż po zmianie stron gospodarze udowodnili, że nie należy przedwcześnie ich skreślać. Lukas Masopust i Jan Boril przeprowadzili akcję, która przypominała wyczyn "Blaugrany" z 3. minuty. W odróżnieniu od Messiego, Boril nie uderzył jednak z pierwszej piłki, ale przyjął ją sobie między dwóch obrońców z Katalonii i mocnym strzałem w kierunku prawego słupka pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Siedem minut później było już jednak 1:2, gdy piłkę do własnej bramki wbił napastnik Slavii Peter Olayinka. Próbował on zablokować uderzenie Luisa Suareza z ostrego kąta, ale w rezultacie nieznacznie zmienił tor lotu piłki i posłał ją tuż obok prawego słupka.

Wynik 1:2 oznacza, że podopieczni Jindricha Trpisovsky'ego pozostali na ostatnim miejscu w tabeli, natomiast ze względu na porażkę Borussii w Mediolanie (0:2), "Blaugrana" wskoczyła na pierwsze miejsce. Drugi jest Inter, a ekipa z Dortmundu trzecia.

Slavia Praga - FC Barcelona 1:2 (0:1)
Bramki: Boril 50 - Messi 3, Olayinka 57 (s)

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Vladimir Coufal, Ondrej Kudela, David Hovorka, Jan Boril - Tomas Soucek, Petr Sevcik - Lukas Masopust (76. Mick van Buren), Nicolae Stanciu (76. Josef Husbauer), Jaroslav Zeleny (46. Stanislav Tecl) - Peter Olayinka.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Arthur (84. Ivan Rakitić), Sergio Busquets (78. Arturo Vidal), Frenkie de Jong - Lionel Messi, Luis Suarez, Antoinne Griezmann (69. Ousmane Dembele).

Żółte kartki: Masopust, Boril, Olayinka, Sevcik - Alba, Dembele.

Sędzia: Bobby Madden (Szkocja).

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.