Superpuchar Polski: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Kto wywalczy pierwsze krajowe trofeum w rozpoczynającym się siatkarskim sezonie klubowym w Polsce? O Superpuchar kraju powalczą mistrz oraz wicemistrz PlusLigi z tego roku. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w Gliwicach z Projektem Warszawa. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Kędzierzynianie w poprzednim sezonie wywalczyli mistrzostwo Polski, pokonując w finale PlusLigi ekipę ONICO Warszawa. W rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA za każdym razem była lepsza, chociaż w każdym spotkaniu emocji nie brakowało. Po kilku miesiącach dojdzie do ponownego starcia obu drużyn, w którym siatkarze ze stolicy mogą pokusić się o rewanż.

 

Łatwo jednak nie będzie, ponieważ to Grupa Azoty ZAKSA jest faworytem konfrontacji. Głównym powodem jest spokojniejszy okres przygotowawczy, w przeciwieństwie do warszawian, którzy w pewnym momencie walczyli o być albo nie być w kontekście istnienia. Chodziło o problemy finansowe tytularnego sponsora, firmy ONICO. Ostatecznie udało się wyjść na prostą, a klub wystartuje pod nazwą Projekt Warszawa. Mimo sporych kłopotów przedsezonowych, w stolicy udało się zmontować bardzo ciekawy skład. Nowym szkoleniowcem został Andrea Anastasi, który z Trefla Gdańsk ściągnął m.in. Piotra Nowakowskiego. W drużynie, mimo że nie ma już Bartosza Kurka, zostali Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. Reprezentanci naszego kraju powinni być motorem napędowym warszawian w tym sezonie.

 

Mistrzowie Polski z Kędzierzyna również zmienili szkoleniowca przed tym sezonem. Nowym opiekunem ZAKSY został Nikola Grbić. Smaczku środowej rywalizacji o Superpuchar dodaje fakt, że do ekipy z województwa opolskiego dołączył Piotr Łukasik, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w... Warszawie.

 

Wyrównane składy, początek sezonu, kiedy forma drużyn zawsze jest niewiadomą, neutralny teren - to wszystko sprawia, że zapowiada się niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko. Czy mistrz znowu okaże się lepszy od wicemistrza? A może dojdzie do rewanżu?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa o godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie