Favre: Gdy Piszczek w pełni się wyleczy, na pewno będzie grał

- Łukasz Piszczek wraca po kontuzji i niebawem znowu zobaczymy go na boisku. Nie wiem, kiedy to nastąpi, ale na pewno będzie grał - powiedział trener Borussii Dortmund po porażce 0:2 z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów.

Roman Kołtoń: To był bardzo dobry mecz w waszym wykonaniu, ale z Interem nie było łatwo grać.

Lucien Favre: Ta drużyna jest bardzo wymagającym przeciwnikiem. Generalnie dobrze sobie radziliśmy. Nie traciliśmy głowy i nie pozwoliliśmy wypracować Interowi wielu okazji bramkowych. Do przerwy rywale prowadzili 1:0. Mogliśmy wyrównać tuż przed przerwą, ale się nie udało. Uważam, że później też szło nam całkiem nieźle. Formacje były blisko siebie i ciężko było grać przeciwko nam. Wiem o tym, że nie mieliśmy dużo okazji, ale mimo to mogliśmy wyrównać na 1:1. Gdy pod koniec dużo ryzykowaliśmy, Inter groźnie kontrował, grał na jeden kontakt z pominięciem obrony. Było ciężko. Musieliśmy się odkryć, a rywale to wykorzystali.

Macie bardzo wypełniony kalendarz w najbliższych tygodniach. W jakiej formie jest Łukasz Piszczek? W listopadzie będzie miał pożegnalny mecz w reprezentacji polski.

W porządku. Wraca po kontuzji i niebawem znowu zobaczymy go na boisku.

Kiedy wróci do składu BVB?

Nie wiem, ale na pewno będzie grał.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.