Liga Mistrzów: Porażka Borussii Dortmund na San Siro. Piszczek nie zagrał

Inter Mediolan pokonał Borussię Dortmund 2:0 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny dla podopiecznych Antonio Conte, lecz w 83. minucie Lautaro Martinez nie wykorzystał rzutu karnego. Na boisku nie pojawił się Łukasz Piszczek.

Inter podchodził do spotkania nie mając na swoim koncie ani jednego zwycięstwa. Najpierw podopieczni Antonio Conte zremisowali 1:1 ze Slavią Praga, a potem przegrali 1:2 z Barceloną. Borussia była w nieco lepszej sytuacji. Po bezbramkowym remisie z Dumą Katalonii ekipa z Dortmundu pokonała 2:0 Slavię.

W początkowej fazie spotkania żadna z drużyn nie miała ochoty odważnie zaatakować. Gra toczyła się w środkowej części boiska. Pierwszą poważną sytuację w 17. minucie miał Julian Brandt. Piłkarz Borussii był z piłką w polu karnym, lecz Samir Hadanović wyłuskał mu piłkę spod nóg. Niespełna pięć minut później kibice zgromadzeni na San Siro byli świadkami trafienia. Stefan de Vrij popisał się znakomitym prostopadłym zagraniem do Lautaro Martineza. Ten idealnie przyjął futbolówkę, a potem umieścił ją w bramce. Piłkarze Borussii mieli szansę na wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie. Dogodną okazję miał Jadon Sancho, lecz jego strzał kapitalnie zatrzymał golkiper Interu.

Po przerwie ani jedna ekipa nie umiała stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w 81. minucie faulu w polu karnym dopuścił się Mats Hummels. Niemiec po raz pierwszy od 1250 dni założył opaskę kapitańską. Ostatni raz miało to miejsce w finałowym meczu Pucharu Niemiec w 2016 roku. Do piłki podszedł Martinez, lecz jego strzał w lewy dolny róg obronił Roman Burki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 2:0 ustalił Antonio Candreva.

Na boisku zabrakło polskiego akcentu. Nie pojawił się na nim Łukasz Piszczek.

Obie ekipy mają teraz na koncie po cztery punkty. Inter awansował na drugą lokatę w tabeli grupy F, a Borussia spadła na miejsce trzecie.

Inter Mediolan - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Bramki: Martinez 22, Candreva 89

Inter: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva, Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Roberto Gagliardini, Kwadwo Asamoah (80. Cristiano Biraghi) - Lautaro Martinez (90+1. Borja Valero), Romelu Lukaku (62. Sebastiano Esposito)

Borussia: Roman Burki - Achraf Hakimi, Manuel Akanji (74. Jacob Bruun Larsen), Mats Hummels, Nico Schulz - Thomas Delaney (65. Mahmoud Dahoud), Axel Witsel - Jadon Sancho, Thorgan Hazard (84. Raphael Guerreiro), Julian Weigl - Julian Brandt

Żółte kartki: Brozović, Barella, Godin, Candreva - Weigl, Hummels

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.