Fortuna 1 Liga: Cudowny gol Adamca dał Odrze Opole wygraną nad PGE Stalą Mielec

W ostatnim meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi, rozłożonej na raty z uwagi na spotkania reprezentacyjne w eliminacjach Euro 2020, Odra Opole pokonała PGE Stalą Mielec 1:0. Była to druga wygrana opolan w tym sezonie ligowym, a zapewnił im ją przepięknym uderzeniem z dystansu Martin Adamec. Ekipa z Mielca pozostała na trzecim miejscu w tabeli.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Opolu od początku było niezwykle dynamiczne. Zarówno gospodarze, jak i goście robili wszystko, żeby wykreować sytuacje strzeleckie. W pierwszym kwadransie to jednak przyjezdni byli groźniejsi, ale zespół prowadzony przez Piotra Plewnia umiejętnie się bronił.

Miejscowi piłkarze blisko wyjścia na prowadzenie byli w 29. minucie. Wówczas strzał Krzysztofa Janusa minimalnie minął spojenia słupka z poprzeczką. Podopieczni Dariusza Marca w dalszej części pierwszej odsłony operowali piłką przed polem karnym Odry, ale ich ataki nie przyniosły efektu bramkowego.

W drugiej połowie ataki obu zespołów były bardziej konkretne. W 56. minucie Bartosz Nowak oddał potężny strzał z półdystansu, ale świetną interwencją popisał się Kacper Rosa. Dwie minuty później Odra odpowiedziała równie groźną akcją. Janus wykazał się przytomnością umysłu zagrywając futbolówkę do Tomasa Mikinica, ale uderzenie Słowaka rozpaczliwie zatrzymał Krystian Getinger, który wyręczył Seweryna Kiełpina.

W 83. minucie golkipera Stali nikt nie zdołał już uratować. Kapitalnym strzałem z około 25 metrów popisał się Martin Adamec, który dał Odrze prowadzenie. Uderzenie 21-letniego Słowaka po drodze odbiło się jeszcze od wewnętrznej części słupka i wpadło do bramki. Kiełpin w zasadzie nie miał szans na skuteczną interwencję przy próbie gracza wypożyczonego z Jagiellonii Białystok. Około dziesięć minut później okazało się, że gol strzelony przez reprezentanta słowackiej "młodzieżówki", był jedynym tego dnia w Opolu.

Odra Opole - PGE Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Adamec 83

Odra: Kacper Rosa - Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Bartłomiej Wdowik - Tomáš Mikinič (70. Franciszek Wróblewski), Martin Adamec, Sebastian Bonecki, Mateusz Czyżycki (82. Thijs Timmermans), Krzysztof Janus - Szymon Skrzypczak (69. Arkadiusz Piech)

Stal: Seweryn Kiełpin - Wojciech Lisowski (65. Adrian Paluchowski), Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Szymon Stasik (78. Paweł Olszewski), Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Łukasz Janoszka (11. Grzegorz Tomasiewicz), Mateusz Mak - Andreja Prokić

Żółte kartki: Wypych, Adamec, Czyżycki, Janasik - Paluchowski

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)