Pierwsza porażka gorzowskich koszykarek w Pucharze Europy

Koszykarki drużyny InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski przegrały w czwartek na wyjeździe z izraelskim Neve David Ramla 70:71 (20:20, 18:13, 11:26, 21:12) w meczu 2. kolejki grupy A Pucharu Europy.

Spotkanie było wyrównane, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Po remisowej pierwszej kwarcie, w drugiej lepsze były gorzowianki. Po przerwie skuteczniejszy był jednak zespół z Izraela i w trzeciej części meczu zbudował znaczącą przewagę.

Akademiczki z Gorzowa zdołały w czwartej odsłonie odrobić straty i wyjść na minimalne prowadzenie. W samej końcówce gospodynie trafiły jednak za trzy i było 71:70. Gorzowianki miały jeszcze osiem sekund na akcję w ataku, ale nie trafiły do kosza i musiały pogodzić się z porażką.

W 3. kolejce InvestInTheWest Enea podejmie w Gorzowie 31 października o godzinie 18:00 turecki Botas Spor Kulubu, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Neve David Ramla – InvestInTheWest 71:70 (20:20, 13:18, 26:11, 12:21).

InvestInTheWest Enea Gorzów: Laura Juskaite 23, Kahleah Copper 14, Cheridene Green 13, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Katarzyna Dźwigalska 4, Chloe Jackson 4, Zhosselina Maiga 4, Annamaria Prezelj 2, Wiktoria Keller 0.

Najwięcej punktów dla Neve David Ramla: Tiffany Mitchell 25, Brittany Boyd 15, Tijana Krivacevic 12.