Fortuna 1 Liga: Miedź uratowała remis w Bełchatowie. GKS kończył w dziesiątkę

W meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów zremisował z Miedzią Legnica 1:1. Gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, ale czerwona kartka i rzut karny pokrzyżowały ich plany o wywalczeniu trzech punktów.

W pierwszej połowie ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Na wyróżnienie zasługuje uderzenie Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego, ale jego strzał został obroniony przez Pawła Lenarcika. Była także przewrotka Marcina Grolika, ale jego zagranie również nie wpadło do bramki.

Po przerwie piłkarze zaprezentowali się znacznie lepiej. W 50. minucie świetną szansę na otwarcie wyniku miał Patryk Makuch, ale napastnik Miedzi nie trafił do bramki.

W 66. minucie niewykorzystane sytuację zemściły się na zespole gości. Kontratak bełchatowian wykorzystał Dawid Kocyła. Zawodnik gospodarzy dostał świetne dośrodkowanie w pole karne i umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości. 17-latek strzelił swojego drugiego gola w sezonie.

W 85. minucie gospodarze znaleźli się w tarapatach. Po faulu Krzysztofa Wołkowicza sędzia podyktował rzut karny dla Miedzi. Co więcej, obrońca GKS-u został ukarany drugą żółtą kartką, więc bełchatowianie kończyli mecz w dziesiątce. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Dawid Kort.

W doliczonym czasie gry goście mogli wyjść na prowadzenie. W dobrej sytuacji minimalnie chybił rezerwowy Miedzi, Valerijs Sabala.

Remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Legniczanie wskoczyli na piątą pozycję w tabeli, ale pozostałe spotkania 15. kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: Kocyła 66 - Kort 88 (k)