Liga Europy: Efektowna bramka byłej gwiazdy Jagiellonii Białystok

Karabach Agdam zremisował 2:2 z APOEL-em Nikozja w spotkaniu Ligi Europy. Wynik meczu w 13. minucie otworzył były pomocnik Jagiellonii Białystok, Dani Quintana, który popisał się świetną techniką i w efektowny sposób pokonał golkipera drużyny z Cypru.

Hiszpan wykorzystał dokładne podanie Michela i dał prowadzenie swojej drużynie. Później do głosu doszli jednak goście. Najpierw samobójcze trafienie zanotował defensor Karabachu, Maksim Medvedev, a gola na 2:1 z perspektywy APOEL-u tuż przed przerwą strzelił Linus Hallenius. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 za sprawą bramki Ailtona, któremu asystował Quintana.

32-latek w ekipie Karabachu występuje od 2015 roku. Wcześniej przez półtora roku grał w Jagiellonii Białystok. Łącznie w polskiej ekstraklasie rozegrał 56 meczów, w których strzelił 20 goli i zanotował 18 asyst. Bramka przeciwko APOEL-owi była jego drugą w tym sezonie Ligi Europy. Wcześniej trafił przeciwko FC Dudelange (4:1).

Karabach Agdam - APOEL Nikozja 2:2 (1:2)
Bramki: Quintana 13, Ailton 58 - Medvedev (gol samobójczy) 29, Hallenius 45

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.