LSK: Wygrana DPD Legionovii po zaciętym meczu

W meczu inaugurującym trzecią kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet DPD Legionovia Legionowo pokonała BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (25:27, 22:25, 25:21, 25:20, . MVP spotkania została Olga Strantzali. Dzięki wygranej ekipa z Mazowsza wskoczyła na ósmą pozycję w tabeli.

Zespół Legionovii był bardzo głodny zwycięstwa. Podopieczne Alessandro Chiappiniego poniosły porażkę w dwóch pierwszych kolejkach, dlatego koniecznie potrzebowały wygranej, by wydostać się z dolnej części tabeli.  Początek pierwszego seta nie wskazywał jednak na wygraną ekipy gości. Drużyna BKS Stali prowadziła 19:13 i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. Ostatecznie przyjezdne odrobiły straty i wygrały na przewagi do 27:25.

W drugiej partii gra była wyrównana, ale w końcówce lepiej zaprezentowały się siatkarki Legionovii. W końcówce odskoczyły rywalkom i wygrały 22:25. W trzecim secie obudziły bielszczanki. Przyjezdne przez cały czas utrzymywały prowadzenie, ale w końcówce odskoczyła im BKS Stal.

Kolejna partia należała do siatkarek BKS-u. Po zaciętym początku bielszczanki odskoczyły na cztery punkty i doprowadziły do tie-break'a.

W ostatniej odsłonie siatkarki prowadziły wyrównany pojedynek. W samej końcówce na prowadzenie wyszła Legionovia i przypieczętowała zwycięstwo. Najlepszą zawodniczką została atakująca gości Olga Strantzali.

BKS Stal Bielsko-Biała - DPD Legionovia Legionowo 2:3 (25:27, 22:25, 25:21, 25:20, 13:15).

BKS Stal Bielsko-Biała: Andrea Kossanyiova, Kornelia Moskwa, Carly DeHoog, Olivia Różański, Martyna Świrad, Pavla Smidova - Kinga Drabek (libero) - Marta Wellna, Marta Krajewska, Magdalena Kowalczyk.

DPD Legionovia Legionowo: Justyna Łukasik, Julie Oliveira Souza, Alicja Grabka, Maja Tokarska, Olga Stranzali, Juliette Fidon-Lebleu - Izabela Lemańczyk (libero) - Agnieszka Adamek (libero), Alicja Wójcik, Magdalena Damaske, Magda Karpińska, Kamila Dyduła, Marta Matejko.