PlusLiga: Składy wszystkich drużyn

Siatkówka
PlusLiga: Składy wszystkich drużyn
fot. PAP

W sobotę 26 października wystartuje sezon 2019/2020 PlusLigi. Do rywalizacji przystąpi czternaście drużyn, w tym beniaminek KS Ślepsk Malow Suwałki, mistrz z Kędzierzyna-Koźla czy uzbrojona w nowy szyld ekipa z Warszawy. Sprawdźcie, jak prezentują się składy wszystkich drużyn sezonu 2019/2020 PlusLigi!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/20:

 

[1] Paweł Zatorski (Polska, 1990 – libero)
[2] Łukasz Kaczmarek (Polska, 1994 – atakujący)
[3] Simone Parodi (Włochy, 1986 – przyjmujący)
[4] Przemysław Stępień (Polska, 1994 – rozgrywający)
[5] Łukasz Walawender (Polska, 1996 – rozgrywający)
[6] Benjamin Toniutti (Francja, 1989 – rozgrywający)
[7] Piotr Łukasik (Polska, 1994 – przyjmujący)
[8] Sławomir Jungiewicz (Polska, 1989 – atakujący)
[9] Łukasz Wiśniewski (Polska, 1989 – środkowy)
[11] Aleksander Śliwka (Polska, 1995 – przyjmujący)
[12] Sebastian Warda (Polska, 1989 – środkowy)
[13] Kamil Semeniuk (Polska, 1996 – przyjmujący)
[14] Arpad Baroti (Węgry, 1991 – atakujący)
[15] Filip Grygiel (Polska, 2000 – atakujący)
[16] Krzysztof Rejno (Polska, 1993 – środkowy)
[18] Adam Smolarczyk (Polska, 1994 – przyjmujący)
[20] David Smith (USA, 1985 – środkowy)
[21] Daniel Szaniawski (Polska, 1992 – środkowy)
[33] Maciej Walczak (Polska, 1998 – atakujący)
[71] Korneliusz Banach (Polska, 1994 – libero)
[88] Damian Pilichowski (Polska, 1991 – libero).

Trener: Nikola Grbić (Serbia).

 

 

Projekt Warszawa 2019/20:
 
[1] Jakub Kowalczyk (Polska, 1986 – środkowy)
[2] Bartosz Kwolek (Polska, 1997 – przyjmujący)
[6] Antoine Brizard (Francja, 1994 – rozgrywający)
[7] Jan Król (Polska, 1989 – atakujący)
[8] Andrzej Wrona (Polska, 1988 – środkowy)
[11] Piotr Nowakowski (Polska, 1987 – środkowy)
[13] Igor Grobelny (Belgia, 1993 – przyjmujący)
[14] Dominik Jaglarski (Polska, 1997 – libero)
[18] Damian Wojtaszek (Polska, 1988 – libero)
[19] Patryk Niemiec (Polska, 1997 – środkowy)
[22] Kevin Tillie (Francja, 1990 – przyjmujący)
[23] Artur Udrys (Białoruś, 1990 – atakujący)
[85] Michał Kozłowski (Polska, 1985 – rozgrywający)
 
Trener: Andrea Anastasi (Włochy).

 

 

PGE Skra Bełchatów 2019/20:

[1] Kamil Droszyński (Polska, 1997 – rozgrywający)
[2] Mariusz Wlazły (Polska, 1983 – atakujący)
[6] Karol Kłos (Polska, 1989 – środkowy)
[7] Jakub Kochanowski (Polska, 1997 – środkowy)
[8] Milan Katić (Serbia, 1993 – przyjmujący)
[11] Milad Ebadipur (Iran, 1993 – przyjmujący)
[12] Artur Szalpuk (Polska, 1995 – przyjmujący)
[15] Grzegorz Łomacz (Polska, 1987 – rozgrywający)
[16] Kacper Piechocki (Polska, 1995 – libero)
[17] Piotr Orczyk (Polska, 1993 – przyjmujący)
[18] Robert Milczarek (Polska, 1983 – libero)
[21] Dusan Petković (Serbia, 1992 – atakujący)
[99] Norbert Huber (Polska, 1998 – środkowy)

Trener: Michał Mieszko Gogol (Polska).

 

 

Asseco Resovia 2019/20:

[1] Bartłomiej Krulicki (Polska, 1993 – środkowy)
[2] Grzegorz Kosok (Polska, 1986 – środkowy)
[3] Bartłomiej Lemański (Polska, 1996 – środkowy)
[4] Luke Perry (Australia, 1995 – libero)
[5] Marcin Komenda (Polska, 1996 – rozgrywający)
[6] Tomas Rousseaux (Belgia, 1994 – przyjmujący)
[7] Kawika Shoji (USA, 1987 – rozgrywający)
[8] Nicholas Hoag (Kanada, 1992 – przyjmujący)
[9] Zbigniew Bartman (Polska, 1987 – atakujący)
[14] Rafał Buszek (Polska, 1987 – przyjmujący)
[16] Nicolas Marechal (Francja, 1987 – przyjmujący)
[17] Marcin Możdżonek (Polska, 1985 – środkowy)
[20] Michał Kowal (Polska, 2001 – przyjmujący)
[23] Bartosz Mariański (Polska, 1992 – libero)
[77] Damian Schulz (Polska, 1990 – atakujący).

Trener: Piotr Gruszka (Polska).

 

 

Jastrzębski Węgiel 2019/20:

[1] Christian Fromm (Niemcy, 1990 – przyjmujący)
[2] Raphael Margarido (Brazylia, 1983 – rozgrywający)
[3] Jakub Popiwczak (Polska, 1996 – libero)
[5] Jakub Bucki (Polska, 1988 – atakujący)
[6] Dawid Konarski (Polska, 1989 – atakujący)
[7] Paweł Rusek (Polska, 1983 – libero)
[8] Julien Lyneel (Francja, 1990 – przyjmujący)
[9] Graham Vigrass (Kanada, 1989 – środkowy)
[10] Lukas Kampa (Niemcy, 1986 – rozgrywający)
[11] Dominik Depowski (Polska, 1995 – przyjmujący)
[13] Jurij Gladyr (Ukraina/Polska, 1984 – środkowy)
[15] Michał Szalacha (Polska, 1994 – środkowy)
[16] Piotr Hain (Polska, 1991 – środkowy)
[17] Wojciech Szwed (Polska, 2000 – przyjmujący)
[21] Tomasz Fornal (Polska, 1997 – przyjmujący).

Trener: Roberto Santilli (Włochy).

 


Trefl Gdańsk 2019/20:

[1] Bartosz Filipiak (Polska, 1994 – atakujący)
[4] Łukasz Kozub (Polska, 1997 – rozgrywający)
[5] Marcin Janusz (Polska, 1994 – rozgrywający)
[6] Szymon Jakubiszak (Polska, 1998 – przyjmujący)
[9] Kewin Sasak (Polska, 1997 – atakujący)
[11] Mateusz Janikowski (Polska, 1999 – przyjmujący)
[12] Karol Urbanowicz (Polska, 2001 – środkowy)
[13] Ruben Schott (Niemcy, 1994 – przyjmujący)
[14] Maciej Olenderek (Polska, 1992 – libero)
[15] Paweł Halaba (Polska, 1995 – przyjmujący)
[16] Fabian Majcherski (Polska, 1997 – libero)
[17] Bartłomiej Mordyl (Polska, 1995 – środkowy)
[18] Pablo Crer (Argentyna, 1989 – środkowy)
[20] Wojciech Grzyb (Polska, 1981 – środkowy).

Trener: Michał Winiarski (Polska).

 

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/20:

[1] Marcin Waliński (Polska, 1990 – przyjmujący)
[2] Arshdeep Dosanjh (Australia, 1996 – rozgrywający)
[3] Łukasz Swodczyk (Polska, 1990 – środkowy)
[6] Mateusz Malinowski (Polska, 1992 – atakujący)
[8] Alexandre Ferreira (Portugalia, 1991 – przyjmujący)
[9] Krzysztof Andrzejewski (Polska, 1983 – libero)
[10] Bartosz Gawryszewski (Polska, 1985 – środkowy)
[11] Marcin Kania (Polska, 1996 – środkowy)
[12] Grzegorz Bociek (Polska, 1991 – atakujący)
[17] Pieter Verhees (Belgia, 1989 – środkowy)
[19] Taichiro Koga (Japonia, 1989 – libero)
[22] Nikołaj Penczew (Bułgaria, 1992 – przyjmujący)
[55] Wojciech Ferens (Polska, 1991 – przyjmujący)
[77] Michal Masny (Słowacja/Polska, 1979 – rozgrywający)
[99] Patryk Czarnowski (Polska, 1985 – środkowy).

Trener: Mark Lebedew (Australia).

 

 

Cerrad Enea Czarni Radom 2019/20:

[1] Alen Pajenk (Słowenia, 1986 środkowy
[2] Michał Ostrowski (Polska, 1990 – środkowy)
[3] Michał Kędzierski (Polska, 1994 – rozgrywający)
[4] Bartłomiej Grzechnik (Polska, 1993 – środkowy)
[5] Alen Sket (Słowenia, 1988 – przyjmujący)
[6] Damian Boruch (Polska, 1989 – środkowy)
[7] Atanasis Protopsaltis (Grecja, 1993 – przyjmujący)
[9] Dejan Vincić (Słowenia, 1986 – rozgrywający)
[10] Michał Filip (Polska, 1994 – atakujący)
[11] Michał Ruciak (Polska, 1983 – libero)
[13] Mateusz Masłowski (Polska, 1997 – libero)
[17] Bartosz Firszt (Polska, 1999 – przyjmujący)
[20] Wojciech Włodarczyk (Polska, 1990 – przyjmujący)
[21] Karol Butryn (Polska, 1993 – atakujący).

Trener: Robert Prygiel (Polska).

 

 

GKS Katowice 2019/20:

[1] Jan Nowakowski (Polska, 1994 – środkowy)
[2] Jakub Szymański (Polska, 1998 – przyjmujący)
[3] Wiktor Musiał (Polska, 1993 – atakujący)
[5] Miłosz Zniszczoł (Polska, 1986 – środkowy)
[6] Jan Firlej (Polska, 1996 – rozgrywający)
[7] Jakub Jarosz (Polska, 1987 – atakujący)
[10] Maciej Fijałek (Polska, 1982 – rozgrywający)
[11] Adrian Buchowski (Polska, 1991 – przyjmujący)
[12] Emanuel Kohut (Słowacja, 1982 – środkowy)
[13] Rafał Szymura (Polska, 1995 – przyjmujący)
[14] Kamil Drzazga (Polska, 2000 – środkowy)
[15] Kamil Kwasowski (Polska, 1990 – przyjmujący)
[17] Szymon Gregorowicz (Polska, 1994 – libero)
[21] Dustin Watten (USA, 1986 – libero).

Trener: Dariusz Daszkiewicz (Polska)

 


Cuprum Lubin 2019/20:

[1] Bartłomiej Lipiński (Polska, 1996 – przyjmujący)
[2] Kamil Maruszczyk (Polska, 1993 – przyjmujący)
[6] Bartłomiej Zawalski (Polska, 1999 – środkowy)
[7] Maciej Gorzkiewicz (Polska, 1984 – rozgrywający)
[9] Jakub Ziobrowski (Polska, 1997 – atakujący)
[10] Robinson Dvoranen (Brazylia, 1983 – przyjmujący)
[11] Filip Biegun (Polska, 1996 – przyjmujący)
[12] Przemysław Smoliński (Polska, 1992 – środkowy)
[13] Jędrzej Gruszczyński (Polska, 1997 – libero)
[15] Miguel Tavares Rodrigues (Portugalia, 1993 – rozgrywający)
[16] Bartosz Makoś (Polska, 1998 – libero)
[17] Mateusz Sacharewicz (Polska, 1989 – środkowy)
[18] Damian Domagała (Polska, 1998 – atakujący)
[20] Maksim Marozau (Białoruś, 1989 – środkowy).

Trener: Marcelo Fronckowiak (Brazylia).

 

 

Indykpol AZS Olsztyn 2019/20:

[1] Tomasz Kowalski (Polska, 1991 – rozgrywający)
[2] Jan Hadrava (Czechy, 1991 – atakujący)
[3] Michał Żurek (Polska, 1988 – libero)
[6] Robbert Andringa (Holandia, 1990 – przyjmujący
[9] Paweł Pietraszko (Polska, 1990 – środkowy)
[10] Remigiusz Kapica (Polska, 2000 – atakujący)
[12] Paweł Woicki (Polska, 1983 – rozgrywający)
[14] Michał Kozłowski (Polska, 2001 – środkowy)

[15] Mateusz Mika (Polska, 1991 – przyjmujący)
[16] Mateusz Poręba (Polska, 1999 – środkowy)
[17] Jakub Zabłocki (Polska, 1995 – libero)
[18] Dawid Sokołowski (Polska, 2000 – przyjmujący)
[21] Wojciech Żaliński (Polska, 1988 – przyjmujący)
[66] Seyed Mohammad Musawi (Iran, 1987 – środkowy).

Trener: Paolo Montagnani (Włochy).

 

 

MKS Będzin 2019/20:

[1] Tyler Sanders (Kanada, 1991 – rozgrywający)
[2] Dawid Gunia (Polska, 1987 – środkowy)
[3] Konrad Buczek (Polska, 1994 – rozgrywający)
[5] Artur Ratajczak (Polska, 1990 – środkowy)
[6] Dawid Dryja (Polska, 1992 – środkowy)
[7] Purija Fajjazi (Iran, 1993 – przyjmujący)
[10] Rafał Sobański (Polska, 1991 – przyjmujący)
[11] Michał Superlak (Polska, 1993 – atakujący)
[12] Jan Fornal (Polska, 1995 – przyjmujący)
[13] Michał Potera (Polska, 1988 – libero)
[14] Bartosz Schmidt (Polska, 1991 – środkowy)
[16] Rafał Faryna (Polska, 1994 – atakujący)
[20] Piotr Macheta (Polska, 1998 – libero)
[77] David Sossenheimer (Niemcy, 1996 – przyjmujący)

Trener: Jakub Bednaruk (Polska).

 

 

BKS Visła Bydgoszcz 2019/20:

[1] Janusz Gałązka (Polska, 1987 – środkowy)
[2] Dawid Woch (Polska, 1997 – środkowy)
[4] Toncek Stern (Słowenia, 1995 – atakujący)
[5] Piotr Lipiński (Polska, 1979 – rozgrywający)
[7] Paweł Gryc (Polska, 1996 – atakujący)
[8] Tomasz Kalembka (Polska, 1991 – środkowy)
[9] Gonzalo Quiroga (Argentyna, 1993 – przyjmujący)
[10] Radosław Gil (Polska, 1997 – rozgrywający)
[11] Jakub Urbanowicz (Polska, 1993 – przyjmujący)
[14] Jakub Peszko (Polska, 1992 – przyjmujący)
[15] Kacper Bobrowski (Polska, 1997 – przyjmujący)
[18] Tomasz Bonisławski (Polska, 1991 – libero)
[19] Paweł Cieślik (Polska, 2000 – atakujący)
[20] Kamil Szymura (Polska, 1999 – libero).

Trener: Przemysław Michalczyk (Polska).

 

 

KS Ślepsk Malow Suwałki 2019/20:

[2] Patryk Szwaradzki (Polska, 1995 – atakujący)
[4] Wojciech Siek (Polska, 1994 – środkowy)
[7] Kamil Skrzypkowski (Polska, 1986 – przyjmujący)
[8] Kevin Klinkenberg (Belgia , 1990 – przyjmujący)
[9] Nicolas Szerszen (Francja, 1996 – przyjmujący)
[10] Bartłomiej Bołądź (Polska, 1994 – atakujący)
[11] Andreas Takvam (Norwegia, 1993 – środkowy)
[12] Łukasz Rudzewicz (Polska, 1985 – środkowy)
[13] Jakub Rohnka (Polska, 1992 – przyjmujący)
[14] Cezary Sapiński (Polska, 1994 – środkowy)
[16] Paweł Filipowicz (Polska, 1992 – libero)
[18] Kacper Gonciarz (Polska, 1992 – rozgrywający)
[82] Adrian Stańczak (Polska, 1987 – libero)
[91] Joshua Tuaniga (USA, 1997– rozgrywający)

Trener: Andrzej Kowal (Polska).

 

TERMINARZ SEZONU 2019/2020 PLUSLIGI

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze