Babilon MMA 10: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

To będzie pierwszy taki pojedynek w polskim MMA. W walce wieczoru gali Babilon MMA 10 dojdzie do starcie mistrza kategorii piórkowej Babilon MMA Daniela Rutkowskiego z czempionem FEN Adrianem Zielińskim. Gala Babilon MMA 10 od godz. 20.00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

To będzie wielkie wydarzenie w polskim MMA! Dwóch mistrzów dwóch organizacji zmierzy się w pojedynku, którego stawką będą pasy Babilon MMA i Fight Exclusive Night w wadze piórkowej. W walce wieczoru Daniel Rutkowski (8-2, 6 KO, 1 SUB) z Babilon MMA będzie rywalizował z czempionem FEN Adrianem Zielińskim (19-8, 6 KO, 6 SUB).

 

– Zazwyczaj moi rywale są więksi, ale faktycznie w tym wypadku musiałem zerknąć w górę, by spojrzeć mu w oczy. Zobaczymy, czy to mu pomoże. Dam z siebie wszystko, by zapewnić kibicom dobre widowisko - mówił Rutkowski tuż po spotkaniu z Zielińskim.

 

– Mam już dwa pasy mistrzowskie w domu i nawet próbowałem sprawdzić, jak to będzie zawiesić dwa jednocześnie po zakończonym pojedynku... Szykuje się naprawdę kapitalne widowisko – dodawał Zieliński.

 

Podczas gali odbędzie się sześć pojedynków. Poza starciem Rutkowski – Zieliński zobaczymy także pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Łukaszem Brzeskim, a Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą. Adrian Błeszyński zmierzy się natomiast z innym Brazylijczykiem, Joao Paulo de Carvalho.

 

Po raz pierwszy w klatce Babilon MMA wystąpią Krzysztof Gutowski, oraz debiutująca w mieszanych sztukach walki mistrzyni świata w kickboxingu - Róża Gumienna, która stanie twarzą w twarz z Raimondą Grundulaite. Gutowski pierwotnie miał się zmierzyć z Brazylijczykiem Rafaelem Macedo, ale na karcie zastąpił go jego rodak Joao Paulo Rodrigues. Ostatecznie on także nie przyleci do Polski, a Gutowski powalczy z doświadczonym Finem Jerrym Kvarnstromem.

 

Gala odbędzie się 125 metrów pod ziemią w Komorze Warszawa w Kopalni Soli w Wieliczce.

 

Gala Babilon MMA 10 od godz. 20.00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze