Grosicki znowu uratował Hull! Świetny mecz Polaka

W 14. kolejce angielskiej Championship ekipa Hull City pokonała Derby County 2:0. W barwach gospodarzy w pierwszym składzie pojawił się Kamil Grosicki, który znowu świetnie zaprezentował się w barwach Tygrysów. Polski skrzydłowy brał udział przy dwóch trafieniach, notując asysty.

Przed tym spotkaniem piłkarze Derby mieli dwa punkty przewagi nad Hull. Oba zespoły znajdują się w dolnej części tabeli. Grosicki rozpoczął mecz w pierwszym składzie, ale on i jego koledzy długo kazali czekać swoim kibicom na gole.

Do 74. minuty utrzymywał się bowiem rezultat bezbramkowy. Wtedy jednak gospodarze objęli prowadzenie. Asystę Grosickiego wykorzystał Jarrod Bowen.

Ku euforii sympatyków Hull, sześć minut później ich zespół strzelił kolejnego gola. "Kopiuj-wklej" polski skrzydłowy obsłużył Bowena, a ten zanotował dublet. Dzięki świetnej postawie obu piłkarzy ekipa z KCOM Stadium wygrała i wyprzedziła swoich sobotnich adwersarzy.

Grosicki plac gry opuścił w 91. minucie. Dla Polaka były to dwie pierwsze asysty w tym sezonie. Na swoim koncie ma pięć strzelonych goli.

Hull City - Derby County 2:0 (0:0)

Bramki: Bowen 74, 80