Serie A: Dzień niespodzianek! Inter tylko zremisował u siebie

Najpierw Juventus FC zremisował z US Lecce (1:1), a teraz Inter Mediolan również podzielił się punktami z Parmą na własnym obiekcie (2:2). Podopieczni Antonio Conte przegrywali nawet 1:2, ale ostatecznie udało im się ugrać jedno oczko.

Wynik w 23. minucie otworzył Antonio Candreva, który pokonał Luigiego Sepe uderzeniem zza pola karnego. Kibice zgromadzeni na stadionie w Mediolanie po chwili byli jednak w szoku, gdyż goście strzelili dwa gole. Najpierw swoje trafienie zanotował wypożyczony do Parmy z... Interu Yann Karamoh, a następnie doświadczony Gervinho. W 51. minucie bramkę na 2:2 strzelił Romelu Lukaku. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie w tym meczu i gospodarze niespodziewanie stracili punkty.

"Nerazzurri" nie wykorzystali więc potknięcia Juventusu i nie wrócili na fotel lidera. Z kolei dla Parmy w dziewięciu meczach zgromadziła 13 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.

Inter Mediolan - Parma Calcio 2:2 (1:2)
Bramki: Candreva 23, Lukaku 51 - Karamoh 26, Gervinho 30